Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Jak posilovat doma

Pokud chcete začít s posilováním, ale nevyhovují vám komerční posilovny, můžete si vybudovat tělocvičnu ve vlastním bytě nebo domku. Jak posilovat doma je aktuální téma, které dnes zajímá spoustu lidí. Domácí posilovna je skvělým řešením, neboť mimo jiné ušetříte za permanentku do některého z fitness center a také nebudete vystaveni zrakům dalších cvičenců. Posilovat můžete v klidu domova přesně podle svých časových možností, kdykoliv budete chtít.

Jak na to?

Pokud se rozhodnete posilovat doma, nejprve si svoji tělocvičnu dobře a kvalitně vybavte. Nepotřebujete ani super drahé posilovací stroje, ale hodit se vám bude například tréninková lavička, stojany, jednoruční nebo obouruční činky apod. Zakoupit si můžete také posilovací hrazdu, kterou lze instalovat i do dveří. Trénovat na ní budete třeba klasické shyby nebo je možné vyzkoušet přednožování ve visu na hrazdě. Pokud máte v plánu shodit „velké“ břicho, nezapomeňte si pro posilování břišních svalů pořídit na podlahu speciální fitness podložky, nebo alespoň kvalitní kalimatku. A jak posilovat doma, aby všechny cviky byly efektivní a pro vaše tělo bezpečné? Stačí si osvojit základní principy, které opravdu fungují, a pak se jimi také řídit.

Sám sobě trenérem

Do posilování se můžete pustit sami anebo pod dozorem osobního trenéra, jehož profesionální služby si objednáte. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, věřte, že začátky nebývají jednoduché. Avšak vyplatí se vytrvat, neboť jen tak se vám podaří shodit nepotřebná kila, zformovat postavu či posílit svalovou hmotu. Důležité je nenakládat si (hlavně v začátcích) velkou zátěž. Lepší cestou je nejdříve si pořádně osvojit techniku každého cviku a pak si postupně přidávat. Připojení k internetu je dnes už samozřejmostí, a proto si můžete pustit video návody, z nichž se názorně dozvíte, jak všechny cviky správně provádět.

Světlana