Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Jak psát smajlíky

Chatujete s přáteli pomocí sociálních sítí nebo komunikačních nástrojů jako je Icq nebo třeba Skype? Pokud ano, rozhodně se Vám bude čas od času hodit i znalost smajlíků. V dnešní době se bez nich obejde jen málokdo – pomocí nich totiž můžete vyjádřit emoce a své aktuální nálady beze slov. Můžete říci, zda se cítíte šťastni, jestli je Vám do smíchu či jste zamilovaní. Někdo se v nich přímo vyžívá, jiný si na ně příliš nepotrpí – ale pokud je budete používat s čistou hlavou a přirozeně, rozhodně nemohou uškodit. A jak psát smajlíky? To si povíme právě teď:

Základní sada smajlíků

Smajlíků existují stovky, každopádně ne všechny chatové nástroje je v takovém velkém množství umí zobrazit. Nejvíce používané a univerzální snad pro všechny chaty jsou tyto:

🙂 „Jsem spokojený.“
🙁 „Jsem nešťastný.“
😉 Mrknutí
😀 Smích.
😎 Pohoda.
:-* Polibek.
O:-) „Já nic!“ (svatozář)
😮 Údiv.
😛 Vypláznutý jazyk.
:-/ „Jsem naštvaný, uražený.“

Rozšiřující smajlíky

Jak už jsme se zmínili, smajlíků existuje opravdu mnoho, tedy ještě více, než jsme si ukázali o odstavec výše. Dál si tedy uvedeme pár zajímavých, které se s oblibou vyskytují třeba na sociální síti Facebook. Vytvoříme je pomocí klávesové zkratky Alt (levý) a čísla. Pokud na notebooku nemáte numerickou klávesnici, je psaní těchto smajlíků o něco komplikovanější a jestliže takto nefungují, může pomoci Alt + Fn + dané číslo prostřednictvím písmen J (1), K (2), L (3), U (4), I (5).

Alt + 1 = úsměv (bílý smajlík)
Alt + 2 = úsměv (tmavý smajlík)
Alt + 3 = srdce
Alt + 13 = noty (hudba)
Alt + 15 = slunce

Díky těmto smajlíkům můžete obohatit svůj status na Facebooku, dát tak najevo svou aktuální činnost či náladu. Tak proč to nevyzkoušet? 😉