DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mercedes-Benz EQS se vyrábí od roku 2021 (V297)

Mercedes-Benz EQS se vyrábí od roku 2021 (V297)

Daimler AG přidal do své řady nový model EQS, který je umístěn jako první reprezentativní elektromobil na světě. Stroj o velikosti tradičního S-Class Long W223 je navržen s čistým štítem na nové platformě EVA (Electric Vehicle Architecture), původně navržené pro použití elektrických pohonných jednotek. Podvozek vytvořený od nuly pro elektromobily je dobrý v tom, že umožňuje sestavit agregáty nejoptimálněji, aniž by se uchýlil ke kompromisům, které jsou nevyhnutelné při převodu podvozku z DMS na elektrický pohon.

EQS má u reprezentativních vozů neobvyklé proporce karoserie-s krátkým nosem, šikmou zadní částí a dlouhou kabinou. Toto řešení je vysvětleno jednoduše: elektromotory jsou mnohem kompaktnější než DVS, takže nezabírají mnoho místa. Exteriér vozu reprodukuje koncepční vůz EQS z roku 2019. Do sériového vozu přešly mimo jiné módní výsuvné kliky dveří, které jsou ve složené poloze zataženy v jedné rovině s rovinou dveřních panelů. Většina exteriérových prvků karoserie je vytištěna z hliníkového válcování.

Prodám Mercedes-Benz EQS bazar.

Délka, šířka a výška sériového EQS jsou 5216, 1926 a 1512 mm, rozvor je 3210 mm.typ karoserie je liftback, to znamená, že přístup do kufru otevírá dveře, nikoli víko. Mimochodem, objem samotného kufru je 610 litrů v běžném stavu a 1770 l při sklopených zadních sedadlech. EQS je pečlivě propracovaný z hlediska aerodynamiky — koeficient odporu CX je pouze 0,20, což je nejnižší hodnota pro sériový osobní vůz na světě (pro srovnání, restylingová Tesla Model S má 0,208).

EQS dostalo futuristickou výzdobu interiéru, hlavním vrcholem je zásadně nový multimediální komplex MBUX Hyperscreen. Jedná se o tři velké displeje Spojené pod jednodílným sklem o šířce 141 cm.první obrazovka je digitální přístrojová kombinace, druhá je středová média, třetí je zábavní systém pro spolujezdce vpředu. Komplex běží na 8jádrovém procesoru a má 24 GB RAM. Centrální a osobní displeje jsou dotykové, přičemž při stisknutí virtuálních tlačítek obrazovka mírně vibruje jako u smartphonů (za to odpovídá 12 aktuátorů). Do výbavy reprezentativního elektromobilu vstoupil také prémiový audiosystém Burmester s 15 reproduktory o výkonu 710 W. K dispozici je mimo jiné funkce zvukové krajiny, která obsahuje čtyři režimy s názvy Silent, Silver Waves, Vivid Flux a Roaring Pulse. To druhé je imitace zvuku DVS.

Na startu budou dvě modifikace-EQS450 a EQS580. První má na zadní nápravě elektromotor o výkonu 245 KW (329 koní) a točivém momentu 550 nm, poháněna jsou zadní kola. Druhý má dva elektromotory (jeden na nápravu) a tedy pohon všech kol. Celkový výkon je 385 KW (516 koní) a 828 Nm.

Bez ohledu na modifikaci je stroj vybaven lithium-iontovou baterií o kapacitě 107,8 kWh, která poskytuje dojezd na jedno nabití až 770 km.

EQS 450 váží 2 480 kg a zrychlí z místa na 100 km/h za 6,2 sekundy, pohotovostní hmotnost EQS 580 je 2 585 kg, zrychlení 0-100 km/h je dáno za 4,3 sekundy. Maximální rychlost obou aut je omezena na 210 km/h.

EQS má plně řízený podvozek, kola přední a zadní nápravy se otáčejí ve vzájemných směrech, při nízkých rychlostech toto řešení poskytuje obrovskému vozu manévrovatelnost. Otočná zadní kola však lze objednat i pro běžnou třídu s.