DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Seat Ateca se vyrábí od roku 2017

Seat Ateca se vyrábí od roku 2017

Seat Ateca FR se poprvé představil široké veřejnosti na mezinárodním jarním barcelonském autosalonu v květnu 2017. Ve skutečnosti je vůz umístěn jako luxusnější a v jistém smyslu Prémiové provedení modelu Ateca. Má výkonnější motor, rafinované provedení interiéru a originální vzhled. Novinka dostala, prozatím aktuální, charakteristický design. Oči jsou nápadné hranaté, zapadající na blatnících, světlomety na hlavě s elegantní linkou LED pro denní svícení. Mřížka chladiče je vyrobena jako obrácený lichoběžník a chlubí se velkým logem výrobce. Skládá se z mnoha protáhlých šestihranných buněk a tenkého chromovaného lemování. Pod ní se na předním nárazníku nachází velký lichoběžníkový přívod vzduchu krytý stejnou plastovou sítí. Po stranách jsou umístěny speciální výklenky s podobným designem a malými hranatými bloky mlhových světlometů. Celkově vzato, auto dostalo několik pěkných kosmetických změn, které výrazně změnily design standardního modelu.

ROZMĚRY SEAT ATECA FR
Seat Ateca FR je pětimístný Crossover střední velikosti. Jeho celkové rozměry jsou: délka 4363 mm, šířka 1841 mm, Výška 1601 mm a rozvor 2638 mm.clearance Seat Ateca FR se rovná 190 mm. Díky tomuto světlu vozovky bude auto snadněji přenášet jízdu po základním nátěru, bude moci při parkování útočit na obrubníky a zachová si uspokojivou plynulost jízdy i na nerovné silnici.

Prodám Seat Ateca bazar.

Zavazadlový prostor Seat Ateca FR se může pochlubit pěkným objemem. Se zvýšenými opěradly druhé řady sedadel zůstává vzadu až 510 litrů volného prostoru. Díky tomuto objemu je auto skvělé pro řidiče, kteří dávají přednost aktivnímu životnímu stylu. Snadno si poradí s každodenními potřebami městského obyvatele a kdykoli se může vydat na dalekou cestu s velkou společností a množstvím zavazadel. Za zmínku stojí malé střešní lišty. Díky tomuto řešení bude moci majitel nainstalovat další zavazadlový prostor nebo upevňovací prvky pro celkové sportovní vybavení.

SPECIFIKACE SEAT ATECA FR
Seat Ateca FR na začátku prodeje bude vybaven pouze jedním motorem, šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou robotickou převodovkou s proměnnými převodovkami a pohonem předních nebo všech kol. Z dalších možností stojí za zmínku plně řízený podvozek DCC a řídicí lišta s proměnným roztečem. Taková technická řešení výrazně zvyšují manévrovatelnost vozu, což je zvláště důležité v hustém městském provozu. Obecně platí, že i přes skromnou „výkonovou“ řadu se díky alternativním variantám převodovky vůz stává poměrně univerzálním a je schopen uspokojit většinu požadavků potenciálního kupce.

Motorem Seat Ateca FR je dvoulitrová řadová přeplňovaná benzinová čtyřka. Díky turbodmychadlu a systému přímého přívodu paliva se inženýrům podařilo vytlačit 190 koní a ohromujících 320 Nm točivého momentu. S takovou tabulkou pod kapotou a manuální převodovkou vystřelí Crossover na stovku za 7,5 sekundy a maximální rychlost se zase rovná 210 kilometrům za hodinu.

VÝSLEDEK
Seat Ateca FR nabízí poměrně zajímavou sadu kvality. Má stylový a dynamický design, který co nejlépe podtrhne charakter a osobnost svého majitele. Takové auto se nerozpustí v šedém boudním proudu a neztratí se na velkém parkovišti obchodního centra. Salon je království kvalitních povrchových materiálů, vyvážené ergonomie, bezkonkurenční praktičnosti a pohodlí. Ani kilometrová zácpa v dopravní špičce nebo dlouhá jízda nebude schopna přinést žádné další nepříjemnosti. Výrobce si dobře uvědomuje, že především auto by mělo dávat radost z ovládání. Proto je crossover vybaven vynikající řadou agregátů, které jsou slitinou inovativních technologií a dlouholetých zkušeností inženýrů. Seat Ateca FR je světlý, dynamický a prostorný vůz, pro řidiče, kteří dávají přednost aktivnímu životnímu stylu.