DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Kia se připravuje na uvedení svého prvního civilního pickupu

Kia se připravuje na uvedení svého prvního civilního pickupu

Na automobilové výstavě v korejském Pusanu byl mimo jiné poprvé vystaven perspektivní pick-up střední velikosti Kia Tasman, jehož výroba je nyní v plném proudu v závodě Hwasong.

I když byl ukázkový model Kia Tasman pouze ukázkovým rozvržením, pohled na vzhled a rozměry pickupu je vyčerpávající. S výjimkou krytu karoserie v Etnostilu národů Oceánie budou takto vypadat užitkové vozy.

Kia Tasman patří do třídy středně velkých pick-upů jako Toyota Hilux nebo Mitsubishi L200. A je zřejmé, že v řadě konkurentů ho vyzdvihuje chytlavý hranatý styl karoserie s krabicovitými objemy a prakticky hranatými podběhy kol.

Další pomůckou pro Tasman ve společnosti byla vyšší třída komfortu. Jako možnost bude nabízena Panoramatická střecha a podle možností multimédií se novinka nevyhne ani drahým crossoverům Kia Telluride a Kia Carnival.

Tasman by navíc podle plánu měl nabídnout největší prostor v kabině mezi „spolužáky“. Pick-up Kia spočívá na nosném ocelovém rámu, nesestříhané nápravě vzadu a nezávislém předním odpružení.

Výstavní rozvržení bylo doplněno pneumatikami BF Goodrich AT T / a o rozměrech 265/70 a 17palcovými koly. Tato velikost kol odpovídá 32 palcům vnějšího průměru. S tímto impozantním vzhledem Kia Tasman slibuje, že bude ve zvláštní poctě milovníkům tuningu off-road s výtahem podvozku. Kia to měla v hlavě a na obou stranách zadního nárazníku nastavila stupačky.

Základním motorem pro Tasman bude 2,2 litrový turbodiesel o výkonu 200 koní a 440 Nm, který je vybaven Kia Sorento. V dražším provedení nabídne benzinový turbomotor V6 o objemu 3,3 nebo 3,5 l.

Prodej Kia Tasman začne příští rok. Jejich geografie je od jižní Afriky a Blízkého východu po Latinskou Ameriku, jihovýchodní Asii, Austrálii a Oceánii. Ani v Evropě, ani v Severní Americe Tasman zastoupen nebude.