DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Nový RAV4 od Toyoty se dočkal oficiální premiéry

Nový RAV4 od Toyoty se dočkal oficiální premiéry

Na internetu je zveřejněn snímek neznámého na trhu crossoveru Toyota, který je údajně prototypem slibné Toyota RAV4 šesté generace. Vozidlo je zachyceno v městské ulici a je zbaveno veškerého maskovacího krytu a poznávacích značek.

Vypadá jako průměrný masový crossover a nemá protichůdná stylová ani kompoziční řešení. Auto má univerzální karoserii s vysokou střechou, středně vysokou výbavou, obvyklá boční zrcátka i kliky dveří pod horním úchytem. Blokové světlomety jsou uspořádány v rozích přední části, mlhovky jsou vyrobeny samostatnými kulatými prvky v nárazníku.

Mřížka chladiče má pro crossovery Toyoty obvyklý lichoběžníkový tvar a spodní limit bez výrazného omezení vizuálně přechází do nekrášleného širokého segmentu nárazníku.

Zadní sloupek střechy svým tvarem odráží podobný prvek RAV4 dvou generací od roku 2006 do roku 2018-úzký nahoře a široký dole.

Jinými slovy, Crossover na snímku je docela vhodný pro změnu generace nejoblíbenějšího vozu planety, kterým je dnes Toyota RAV4.

Očekává se, že nová Toyota RAV4 vyjde ve druhé polovině roku, bude mít různé typy pohonu v závislosti na regionu přítomnosti. Zejména v USA a Evropské unii bude představen výhradně s hybridním pohonem.