DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Více než 30 tisíc Porsche Taycan je odvoláno kvůli riziku selhání brzd

Více než 30 tisíc Porsche Taycan je odvoláno kvůli riziku selhání brzd

Americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) oznámil svolávací kampaň, která zahrnuje téměř 32 tisíc vozů Porsche Taycan vyrobených v letech 2019 až 2024
Majitelé elektromobilů Porsche Taycan riskují dopravní nehodu kvůli nebezpečné poruše.

Těžké elektromobily potřebují dobré brzdy. Bohužel pro majitele „Taikanů“ jsou jejich elektromobily vybaveny předními brzdovými hadicemi, které mohou prasknout. To způsobí únik brzdové kapaliny, po kterém bude následovat selhání brzd. V Porsche zjistili, že za určitých podmínek se mohou přední brzdové hadice stlačit.

První zprávy o úniku brzdové kapaliny začali zástupci Porsche dostávat loni v červnu — nejméně sedm takových případů se stalo v USA. Porsche uvedlo, že při selhání předních brzd budou zadní nadále fungovat. Společnost také uvedla, že nebyly poskytnuty žádné informace o dopravních nehodách souvisejících s tímto problémem. Firmy však o nehodě, která se stala mimo státy, vědí — tam se řidič Taycanu pohyboval rychlostí 120 km/h v úseku, kde je povolená rychlost 30 km/h.

Aby se odstranila závada, prodejci nainstalují nové přední brzdové hadice se zvýšeným poloměrem ohybu, aby se vyrovnaly se zátěží.