DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Bentley představilo nový Continental GT

Bentley představilo nový Continental GT

Bentley představilo kupé Continental GT a kabriolet Continental GTC nové, čtvrté generace. Modely využívají modernizovaný podvozek předchůdce a hybridní pohonnou jednotku od Porsche Panamera Turbo E-Hybrid.

Nové Bentley Continental GT a Continental GTC jsou výhradně dobíjecí hybridy, každopádně zatím vyšla ještě sportovnější verze Speed.

Pohonný systém je sestaven z 4,0 litrového motoru V8 TFSI a pomocného elektromotoru mezi DVS a boxem ZF. Celkový výkon pohonu je 793 koní, točivý moment je 1000 nm. To je více, než nabízí Porsche Panamera Turbo E-Hybrid, o nějakých 5%, ale podřízenost značek uvnitř koncernu Volkswagen je respektována.

Trakční baterie Bentley Continental GT a Continental GTC má kapacitu 25,9 kWh.

Auta se mohou pohybovat na jedné elektrické dráze, ale ne blízko, krátce a rychle.

Podvozek a převodovka Bentley Continental GT a Continental GTC jsou plné všech pokročilých možností, které Volkswagen nabízí. Jedná se o pohon všech kol s funkcí řízeného vektoru trakce a diferenciálem zvýšeného tření vzadu, pneumatické odpružení, adaptivní tlumiče, elektromechanické aktivní stabilizátory a ovládaná zadní kola.

Přesto, jak výrobce ujišťuje, nové Bentley Continental GT přidalo pouze 192 kg ve srovnání s modelem třetí generace s motorem W12.

Brzdové mechanismy mají třmeny s 10 písty vpředu a 4 vzadu. Standardní brzdové kotouče jsou ocelové, volitelné-keramické.

Nové Bentley Continental vypadá jako třetí generace s vylepšeným stylingem. Mají stejný tvar karoserie, protože nosná základna je zachována stará,ale původní design přední části ve stylu Bentley Batur se dvěma blokovými světlomety místo čtyř.

Vozy jsou vybaveny systémy ADAS a multimediálními systémy nejnovější verze. 12,3 palcový displej s vysokým rozlišením je skrytý na zadní straně panelu se třemi spotřebiči na konzoli. Nové Bentley Continental GT a Continental GTC se začnou prodávat ve třetím čtvrtletí roku.