DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Land Rover oživí Freelander. Bude vytvořen ve spolupráci s Chery

Land Rover oživí Freelander. Bude vytvořen ve spolupráci s Chery

Land Rover vrátí na trh model Freelander. Nebude to ale kompaktní crossover, jak tomu bylo v letech 1997 až 2015, ale řada levných elektromobilů na platformě čínské automobilky Chery.

Výroba elektromobilů Freelander se plánuje v továrně fungujícího společného podniku Chery Jaguar Land Rover v Changshu na východě Číny, kde se dnes montují Land Rover Discovery Sport, Range Rover Evoque a Jaguar E-Pace a sedany Jaguar XF a XE s prodlouženým rozvorem pro čínský vnitřní trh.

Freelander bude zpočátku prodáván pouze v ČLR prostřednictvím samostatné dealerské sítě, která bude také vytvořena. V budoucnu partneři počítají s širokým exportem.

Na vývoji a vývoji elektromobilů Freelander se budou podílet Britská a čínská společnost. Prvotinou značky by měl být Crossover masového segmentu, tedy pětimístný s univerzální karoserií o celkové délce asi 4,5 m, s pohonem předních kol.

Created with GIMP

Kdy alespoň přibližně vyjdou první elektromobily Freelander, není hlášeno, protože plány ještě ani nejsou smyšlené, partneři pouze podepsali protokol o záměru.