DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Designer GAC ukázal, jak by mohlo vypadat nové Mitsubishi Lancer Evo

Designer GAC ukázal, jak by mohlo vypadat nové Mitsubishi Lancer Evo

Na internetu se objevil obrázek „znovuzrozeného Mitsubishi Lancer Evo“. Ve skutečnosti s Mitsubishi Motors tyto obrázky nemají žádný vztah: na obrázcích je vysoce detailní počítačový 3D model. Designový projekt z vlastní iniciativy vytvořil automobilový a dopravní designér Alexis Ponsele, který pracuje v milánském designérském studiu čínské automobilky GAC Group.

Ve svém vývoji se Alexis snažil odrážet stylové dědictví minulých Mitsubishi Lancer Evo. Stroj s rendery je proto obdařen tříobjemovou siluetou, klínovitým profilem „předku“, rozšířenými podběhy kol, masivním zadním spoilerem a mlhovkami tíhnoucími ke kulatému tvaru. Projekt je zpracován z hlediska proveditelnosti ve výrobě. Jinými slovy, čistě hypoteticky by auto s tímto designem mohlo jít do řady.

Alexis doprovázel rendery fotorealistickými kolážemi, na kterých je údajně zachycen prototyp v maskovacím filmu. Navíc s pomocí počítačové grafiky vytvořil designér váleček se strojem na momentovém stojanu. Takový prototyp samozřejmě ve skutečnosti neexistuje.

Sportovní série Lancer Evolution se vyráběla od roku 1992 do roku 2016. Poslední verze Final Edition byla vyrobena v počtu 1000 kusů. Celkem existovalo deset generací evolucionistů, každý stroj byl vybaven přeplňovaným čtyřválcem a pohonem všech kol.