DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mitsubishi Lancer 2011-2017

Mitsubishi Lancer 2011-2017

Změny vzhledu Lanceru 2016 jsou převážně kosmetické. V exteriéru je patrná nová přední část s upravenou mřížkou a standardními LED světly. Za zmínku stojí příplatková chromovaná výbava, vzhled nových možností lakování karoserie. Vnější balíček je doplněn o nové 16palcové lité disky. V kombinaci s přepracovanou převodovkou CVT (kromě modernizovaného variátoru nejsou k dispozici žádné další technické změny) je v Evropě k dispozici aktualizovaný pětidveřový Lancer Sportback s motorem 1,8 litru. Nabízena byla i varianta s motorem o objemu 1,6 litru a manuální převodovkou.

Nové prvky v interiéru Mitsubishi Lancer zahrnují dekorativní pruhy na palubní desce a v předních dveřích s imitací klaviatury nebo karbonu, které mají vytvořit dojem vyšší kvality. Středová konzole byla přepracována a nyní je vybavena úložným prostorem a USB rozhraním pro mobilní zvuková zařízení. Byl aktualizován Navigační systém a základní verze dostaly další standardní hardware, který zahrnuje automatický klimatizační systém, barevný multiinformační displej a handsfree Bluetooth. Top výbava dostala nový systém asistenčního parkování.

Na evropském trhu je hatchback Mitsubishi Lancer v nejjednodušší úpravě vybaven základní „atmosférickou“ 1.6 MIVEC (zdvihový objem 1590 cm3) o výkonu 116 k (maximální točivý moment 154 nm), která K je spárována s pětistupňovou manuální převodovkou a je schopna zrychlit pětidveř na maximální rychlost 188 km/h a z místa na 100 km/h za 11,1 sekundy. Výkonnější modifikace je vybavena motorem 1.8 MIVEC s výkonem 140 koní (176 Nm), který je spojen s variátorem, který má 6stupňový Manuální režim. Tato kombinace motoru a převodovky umožňuje vozu dosáhnout maximální rychlosti 183 km/h, zrychlení z místa na 100 km/h — bez nejmenšího za 12 sekund. Oba motory splňují ekologickou normu EURO 6. Spotřeba paliva u mladší verze je 7 l/100 km v městském cyklu a 4,7 l / 100 km mimo město, u silnější je 8,6 a 5,4.

Prodám Mitsubishi Lancer bazar.

Odpružení Mitsubishi Lancer je mcphersonův sloupek se stabilizátorem přední nápravy a“ víceprvkem “ vzadu. Konstrukce je klasická, již několik generací je nedílnou součástí Lanceru a svou úrovní komfortu výhodně odlišuje auto od mnoha spolužáků. Na evropský trh byl Lancer dodáván s kotoučovými brzdami v kruhu (přední ventilované), s koly o rozměrech 205/60r16 (v drahých verzích z lehkých slitin). Rozměry karoserie hatchbacku v této generaci jsou: délka 4640 mm, šířka 1760 mm, Výška 1505 mm. Minimální poloměr otáčení 5 m. Přitom rozvor je 2635 mm. není divu, že vzadu je dostatek místa pro nohy. Objem kufru je ale malý-u hatchbacku je to 344 litrů. Sklopná opěradla zadní pohovky (dělená v poměru 60/40) zvětšují zavazadlový prostor na 1349 litrů.

Mitsubishi Lancer pro evropský trh v letech 2016-2017 je vybaven čelními a bočními airbagy, bezpečnostními závěsy. Standardní funkce zahrnují protiblokovací systém brzd, systémy kontroly stability a trakce, kontrolu tlaku v pneumatikách. V drahých výbavách jsou instalovány stěrače s dešťovým senzorem, je tu světelný senzor, zadní kamera a parkovací kamera. V crash testech EuroNCAP získal Lancer pět hvězdiček. Velmi oceněna byla bezpečnost dospělých i dětí, ochrana chodců a dostupnost potřebné sady elektronických systémů na palubě. Je však třeba vzít v úvahu, že tohoto výsledku bylo dosaženo již v roce 2009, kdy byly požadavky poněkud jiné.

V desáté generaci se Mitsubishi Lancer drželo na montážní lince poměrně dlouho-připomeňme, že jeho debut se konal v roce 2007.ve své dekádě je model značně zastaralý, mezi nedostatky může být nazýván nedostatek nastavení řídítek při odletu, hlučné a neekonomické motory, malý kufr. Vůz je však stále dobrý, pokud jde o optimální tuhost a vynikající energetickou náročnost odpružení, zaručuje bezpečnou a sebevědomou rychlou jízdu.