DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mitsubishi Space Star se vyrábí od roku 2012

Mitsubishi Space Star se vyrábí od roku 2012

Hatchback Mitsubishi Mirage šesté generace se v Evropě prodává pod názvem Space Star. Tento kompaktní vůz má malou délku karoserie, je vybaven tříválcovými motory o objemu 1 a 1,2 litru, přičemž zaujímá místo mezi evropskými segmenty a A B a je poznamenán velmi nízkým koeficientem aerodynamického odporu (0,27). V roce 2020 zažila Space Star druhý Restyling.

Základní výbava má manuální klimatizaci, přední elektrická okna, výškově nastavitelné sedadlo řidiče a nastavení volantu v náklonu. Zadní sedadlo se skládá po částech. V pokročilejší verzi hatchbacku jsou k dispozici elektrozařízení, zadní spoiler, audio zařízení se 4 reproduktory a AUX vstupem (v základu jsou pouze 2 reproduktory zvuku). Pro vrcholnou verzi, která je dodávána pouze s motorem 1,2 litru, jsou k dispozici: litá kola, xenonové světlomety a mlhovky, elektrický pohon zadních oken, vyhřívaná boční zrcátka, výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce a automatická klimatizace.

Mitsubishi Space Star je vybaveno tříválcovým benzinovým motorem DOHC MIVEC o objemu 1,0 litru o objemu 1,0 litru v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou nebo bezstupňovou převodovkou. V závislosti na úpravě auto spotřebuje asi 4,2-4,4 litru benzinu na 100 km.

Prodám Mitsubishi Space Star bazar.

Mitsubishi Space Star hatchback má nezávislé přední odpružení (Macpherson) a polozávodní zadní (torzní nosník). Restylingová verze se vyznačuje modernizovaným odpružením a brzdovým systémem, ta je stále kombinovaného typu-vpředu jsou kotoučové ventilované mechanismy, vzadu bubny, ale přední a zadní brzdy mají nyní větší rozměry a nové, účinnější destičky. Standardní výbava zahrnuje pneumatiky 165/65 R14 s nízkým valivým odporem. Délka jeho karoserie je 3,8 metru, šířka 1,67 metru, výška 1,51 metru. Rozvor hatchbacku je 2450 mm. Ne tak málo, vzhledem k relativně malé přední části vozu a prakticky minimálnímu zadnímu převisu. Vůz má malý poloměr otáčení – 4,4 metru. Světlá výška je 150 mm. objem zavazadlového prostoru je pouze 235 l. zadní sedadlo se skládá po částech, přičemž objem nákladového prostoru se zvyšuje na 912 litrů.

Hatchback standardně dostává přední, boční polštáře, záclony na ochranu hlavy, držáky ISOFIX, opěrky hlavy a tříbodové popruhy pro všechna sedadla. Základní sada také obsahuje protiblokovací systém s elektronickým rozložením brzdné síly a asistenčním systémem nouzového brzdění, elektronickou kontrolu stability a protiproudový systém.

Můžeme připomenout, že v Evropě je název Space Star známý již od roku 1998 — ale předchozí model, vyráběný do roku 2005, byl umístěn jako kompaktní MPV, nyní je to hatchback, který nahradil Mitsubishi Colt. Od aktualizované asijské verze „Fata Morgány“ se Evropská vesmírná hvězda prakticky neliší. Týká se to jak exteriéru, tak interiéru. Auto je velmi úsporné, což z něj dělá jednu z nejvíce „zelených“ ve třídě. Drahá verze se vyznačuje dobrou výbavou. Existují však úspory na materiálech a jejich kvalitě, ponechává žádoucí hlukovou izolaci, tuhost karoserie. Při výběru je třeba vzít v úvahu malý kufr, nízkou světlou výšku, slabé zavěšení.