DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mitsubishi Pajero 2014-2018 (V90)

Mitsubishi Pajero 2014-2018 (V90)

Mitsubishi Pajero čtvrté generace je tradičně k dispozici ve dvou karosářských variantách: 3dveřový zkrácený a 5dveřový (Wagon) s dlouhým rozvorem. Na některých trzích se vůz prodává pod názvem Montero. V modelovém roce 2012 prošel Pajero malým faceliftem. Již brzy je však představena druhá aktualizace-od roku 2014 dostávají vozy mřížku chladiče nového tvaru, bloky LED pro denní svícení jsou integrovány do nového předního nárazníku, změněny kryty bočních zrcátek. SUV se také vyznačuje zlepšenou zvukovou izolací. Pod kapotou modelu pro země Evropské unie je dobře známý výkonný a úsporný turbodiesel DI-D o objemu 3,2 litru.

Základní provedení pětidveřového Mitsubishi Pajero na evropském trhu nabízí jako standard 17palcová litá kola, automatickou klimatizaci, dálkově ovládaný centrální zámek, elektrická okna a CD rádio s funkcí MP3. S restylingem se v kabině objevuje nová středová konzola s úložným prostorem a povrchovou úpravou pod klaviaturou. Vůz také dostane vyhřívaná vnější zrcátka a podsvícení prostoru pro nohy vpředu i vzadu. Ve standardní výbavě jsou také nástavce podběhů kol v barvě karoserie. Dražší provedení nabízí 18palcová litá kola, xenonové světlomety, zrcátka s integrovanými LED světly, DHO v nárazníku, mlhovky, stupačky a ochranu dna. Sedadlo řidiče a spolujezdce v pětidveřovém modelu je elektricky ovládané, je vybaven multimediálním systémem Mitsubishi s 6,1 palcovou dotykovou obrazovkou a zadní kamerou. Špičkovou verzi odlišují chromovaná zrcátka a kliky dveří, railingy, Elektrolux, celokožený interiér, ráfek volantu s povrchovou úpravou ze dřeva a kůže, Navigační systém a prémiový zvukový systém Rockford Acoustic Design.

Prodám Mitsubishi Pajero bazar.

Motor DI-D o objemu 3,2 litru má v modelovém roce 2015 stejný výkon 147 kW (200 K) a vyvíjí špičkový točivý moment 442 Nm. Průměrná spotřeba u pětidveřového modelu s pětistupňovou manuální převodovkou je 8,1 litru na 100 km.Automatická pětistupňová převodovka zvyšuje jízdní komfort, je vybavena sériovým manuálním režimem řazení Sports Mode, přičemž spotřeba se zvyšuje přibližně o 0,5 litru. Maximální rychlost vozu je 180 km / h.na „stovku“ pětidveřové SUV s „mechanikou“ zrychlí za 10,5 s. Od roku 2016 motor splňuje normu Euro 6, jeho maximální výkon je snížen na 190 koní.

Pajero čtvrté generace má nosnou karoserii s takzvaným integrovaným rámem. K této konstrukci je připojeno nezávislé víceprvkové zadní odpružení (vpředu dvojité páčky), které výrazně zlepšuje ovladatelnost, stabilitu jízdy na nerovné silnici. Vůz je vybaven systémem pohonu všech kol Super Select 4 II, který zahrnuje uzamčení meziosého diferenciálu a nabízí čtyři jízdní režimy: 2h s pohonem pouze zadních kol, 4H je stálý pohon všech kol s rozdělením točivého momentu 50:50 mezi přední a zadní kola, 4hlc se zámkem meziosového diferenciálu a 4LC se sníženým převodem pro jízdu v terénu. Úhly vstupu a sjezdu v pětidveřové verzi jsou 34,5 a 24,5 stupně. Clearance – 225 mm. překonaný Brod-700 mm. Pajero může šplhat do kopce s úhlem až 35 stupňů a příčným sklonem až 45 stupňů. Při rozměrech karoserie 4900 x 1875 x 1860 mm (D x Š x V) je pětidveřový model delší než třídveřový o 515 mm, má delší základnu 2780 mm (+235 mm) a zvětšený na 5,7 metru poloměr otáčení (třídveřový má 5,3 metru). Objem zavazadlového prostoru je po proměně zadních sedadel standardní 663 litrů nebo 1790 litrů (u 3dveřového modelu 415/ 1120 l).

Jedním z bezpečnostních faktorů čtvrté generace Pajero může být standardní aktivní systém stability a řízení trakce, který spolupracuje s pohonem všech kol a technologií MATT (Mitsubishi All Terrain Technology), která umožňuje řízenější pohyb v náročných situacích. Kromě čelních airbagů výrobce na obou řadách sedadel instaluje boční airbagy vpředu a airbagy na ochranu hlavy. Bezpečnostní hodnocení modelu je poměrně vysoké-například ANCAP v roce 2013 dává 5 hvězdiček.

Pajero nadále zůstává jedním z nejpopulárnějších SUV na trhu. Majitelé oceňují auto za dobrou průchodnost, stabilní chování při vysokých rychlostech, přítomnost pokročilé převodovky „Super Select“, celkovou nenáročnost. Nevýhody: nedůležitá ochrana proti korozi, skřípavý plastový interiér a slabá barva, tuhost odpružení, náročnost na palivo.