DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Suzuki Grand Vitara 1997-2016

Suzuki Grand Vitara 1997-2016

Suzuki Grand Vitara je jedním z nejpopulárnějších SUV na tuzemském trhu (nicméně neméně známý a vyráběný v Japonsku pravoruký protějšek — Suzuki Escudo). Ve skutečnosti se historie vozu počítá od roku 1988, ale právě jako Grand Vitara se toto lehké SUV vyrábí od roku 1997 a v roce 2005 spatřila světlo světa nová generace tohoto modelu. Charakteristickými rysy nové řady se stal solidnější vzhled, který přibližuje vůz obrazu „skutečného SUV“. Obecně je exteriér velmi silnou stránkou tohoto modelu. Interiér, ve kterém není nic navíc, je moderní a strohý. Z“ praktických “ jasných výhod — pohodlí a spolehlivost, vynikající jízdní vlastnosti.

Základní výbava Suzuki Grand Vitara zahrnuje elektrické balení, imobilizér, mlhovky, 16palcová litá kola, dva přední airbagy, vyhřívaná přední sedadla, střešní oblouky a automatické ovládání klimatizace, posilovač řízení, výškově nastavitelný sloupek řízení, informační displej (hodiny, teplota na palubě, indikátor spotřeby paliva), audio školení (4 reproduktory). Volitelně může být do vozidla instalován audiosystém s 6diskovým CD měničem a řízením na volantu, litá kola R17, bezklíčový startovací systém motoru, tempomat, kožený interiér. Grand Vitara s motorem 1,6 je nabízena pouze ve třídveřové karoserii. Krátká čtyřmístná verze má přitom základnu 2,2 m, malý kufr a malou zadní pohovku, která se rozkládá odděleně. Ale pětidveřový vůz Suzuki Grand Vitara s dvoulitrovým motorem pohodlně pojme pět cestujících, přičemž centrální tunel je vyroben tak, aby byl co nejnižší, aby vytvořil co nejméně nepříjemností. Pro přepravu velkého ložiska se pohovka skládá po částech a objem kufru se zvyšuje z 275 na 605 litrů. V roce 2012 vůz prošel restylingem.

Prodám Suzuki Grand Vitara bazar.

Crossover Suzuki Grand Vitara spojuje zvýšenou průchodnost s dynamikou a ovladatelností osobního vozu díky bezrámové konstrukci a nezávislému zadnímu odpružení. Kromě toho je Suzuki Grand Vitara vybavena systémem řízení hnacího ústrojí Drive Select 4×4 se spínačem v kabině. Funguje v několika režimech: 4H — pohon na čtyři kola pro běžné silnice; 4h Lock — umožňuje zapnutí uzávěrky meziosého diferenciálu a hodí se za špatných silničních podmínek; 4L Lock-se zařazením snížené řady převodovky pro těžký terén. V případě potřeby odtahu vozidla se spínač přepne do režimu neutrál (N), aby se převodovka odpojila od motoru.

Bezpečnostní úroveň Grand Vitara je poměrně vysoká. Základní výbava zahrnuje přední a boční airbagy, bezpečnostní rolety, držáky ISOFIX, předpínače bezpečnostních pásů, zesilovače tuhosti ve dveřích. Z elektronických systémů jsou přítomny ABS s EBD (elektronický systém distribuce brzdné síly) a také pomocný brzdný systém. V dražších verzích může být vozidlo vybaveno asistenčním systémem při rozjezdu ve stoupání a klesání ze svahu a elektronickým stabilizačním systémem ESP, který zabraňuje smyku při zatáčení. Tato generace vykazuje vysoké výsledky v crash testech.

K úspěchu Suzuki Grand Vitara přispívají slušné terénní kvality a dostupné ceny. A i s dvoulitrovým motorem je auto skvělé pro každodenní městskou jízdu. A samozřejmě, Grand Vitara vykazuje vysokou spolehlivost, stejně jako je tomu u japonského vozu.