DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Suzuki Ignis 2015-2020 (MF)

Suzuki Ignis 2015-2020 (MF)

První Ignis nové generace byl představen na podzim 2015 na Tokijské Motorshow a předtím, v březnu, Suzuki představil na Ženevském autosalonu koncept s pohonem všech kol Suzuki iM-4, který předznamenal sériový model. Verze přizpůsobená pro Evropu debutovala krátce po uvedení modelu na japonský trh. Vnější evropská varianta se vyznačuje přítomností plastových překryvů na prahech a podběhech kol a ořechovým zářezem ve středu nárazníku. Výrobce nazývá Suzuki Ignis mini Crossover. Auto je postaveno na stejné nové platformě jako dříve představené Suzuki Baleno. Evropský Ignis je nabízen s benzínovou čtyřkou o objemu 1,2 litru pod kapotou, k dispozici je měkká hybridní varianta se startovacím generátorem a malou lithium-iontovou baterií.

Suzuki Ignis má velmi dobrou výbavu. Například ve středních výbavách je vozidlo vybaveno centrálním dotykovým displejem a audio systémem se čtením CD/MP3 a handsfree Bluetooth a dálkovým ovládáním na volantu. Systém má také integraci s chytrými telefony (ve výbavě Comfort). Vůz může upoutat pozornost zákazníků svým stylovým interiérem s oranžovými akcenty na středovém tunelu a kliky dveří. Docela příjemným momentem by měla být pohodlná přední sedadla, která pojmou i osoby vysoké postavy, a zadní řada se skládá ze dvou samostatných sedadel, která lze posouvat podélně o 16 centimetrů.

Prodám Suzuki Ignis bazar.

Na evropském trhu bylo Suzuki Ignis představeno v modifikacích 1.2, 1.2 Allgrip (s konstantním pohonem všech kol) a 1.2 SHVS. Ta představuje takzvaný „měkký“ hybrid. SHVS je zkratka pro Smart Hybrid Vehicle by Suzuki – „chytré hybridní vozidlo od Suzuki“. Pohonná jednotka pod kapotou zahrnuje benzinový motor 1.2 Dualjet o výkonu 90 koní (k12c) a startérový generátor, který uchovává přebytečnou brzdnou energii v malé lithium-iontové baterii pod sedadlem řidiče. Tento systém pomáhá Ignis stát se velmi úsporným, se spotřebou pouhých 4,3 litru benzinu na 100 km, přičemž auto je schopno zrychlit na „stovku“ za pouhých 11,8 sekundy, což je pro motor tohoto objemu a při hmotnosti stroje 910 km dokonce dobré. Maximální rychlost je 170 km/h.existuje běžná benzinová varianta, která vyvíjí stejných 90 „sil“, pracuje s 5stupňovou mechanickou nebo automatizovanou převodovkou a zrychluje na „stovku“ za 12,2 s. spotřeba se pohybuje kolem 4,6-4,8 l/100 km. Model 1.2 Allgrip používá viskózní spojku, která dodává trakci na zadní kola, pokud to systém ESP vyžaduje. Spotřeba je očekávána vyšší-asi 5-5, 2 l/100 km.

Suzuki Ignis patří k autům malé třídy a může se pochlubit délkou karoserie pouhých 3,7 metru. Jeho šířka je 1,66 metru a výška 1,6 metru. Vzdálenost mezi nápravami je 2 435 mm.jak již bylo uvedeno, auto je velmi lehké a v nejjednodušších úpravách váží dokonce méně než 900 kg. řízení funguje bezchybně, pokud jde o agilitu. Salon, stejně jako mnoho kompaktních „Japonců“, se vývojáři snažili udělat co prostornější, což mu dává transformační schopnosti. Zavazadlový prostor také vypadá dobře – 260 litrů (204 u modelu Allgrip s pohonem všech kol), které lze při sklopených opěradlech zadních sedadel zvětšit na impozantních 1 100 litrů (1 086 litrů u Allgrip).

Suzuki Ignis 2016 bylo standardně vybaveno sadou předních a bočních airbagů, možnosti zahrnovaly bezpečnostní záclony. Sériová výbava zahrnuje přední popruhy s předpínači a omezovači zatížení, upomínku na bezpečnostní pás, vypínač airbagu pro cestující, upevnění dětských sedaček na zadních sedadlech. V crash testu Euro NCAP dostala standardní verze 3 hvězdičky z 5. V kombinaci s volitelným paketem, který obsahuje aktivní brzdový systém, Ignis získal 5 hvězdiček z 5. Tento balíček také obsahuje upozornění na opuštění jízdního pruhu a kontrolu pozornosti řidiče.

Suzuki představuje nový model Ignis jako univerzální vůz vhodný nejen pro městský provoz, ale i pro venkovní aktivity. Nová pohonná jednotka zaručuje vynikající hospodárnost. Samozřejmě, že terénní schopnosti Ignis jsou omezené, i když jde o verzi s pohonem všech kol, ale v každém případě je tato možnost ideální při jízdě za špatného počasí a na kluzkých silnicích. Nevýhody: tuhé odpružení, jednoduchý a levný interiér, průměrná izolace proti hluku.