DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Suzuki Jimny 1998-2018 (JB43)

Suzuki Jimny 1998-2018 (JB43)

Suzuki Jimny vede svou historii od 70.let minulého století od Suzuki Samurai. Kompaktní třídveřový celoplošník se od svého vzniku vyznačuje jednoduchostí konstrukce a nenáročností. Jak se generace vyráběly, výrobce provedl minimální změny v konstrukci. Třetí generace, která se objevila v roce 1998, nezměnila hlavní principy — Suzuki Jimny má stále schodišťový rám, tvrdé nesestříhané mosty a pohon všech kol.

Prodám Suzuki Jimny bazar.

Jak již bylo řečeno, Suzuki Jimny je postaveno podle klasické terénní konstrukce: rám, nerozřezané mosty vpředu a vzadu. Přední brzdy jsou kotoučové, zadní bubnové. Standardní kola mají rozměr 205 / 70R15. Vozidlo je standardně vybaveno posilovačem řízení. Pohon všech kol je řízen spojkou pro připojení přední nápravy. Páka převodovky má tři standardní pozice: 2h, 4H a 4L. v poloze 2H funguje pouze zadní náprava, přední (4H) lze připojit při jízdě rychlostí až 100 km/h. Snížená řada (4L) se zapíná pouze na nehybném vozidle.
Pasivní bezpečnost Suzuki Jimny je zajištěna tříbodovými bezpečnostními pásy na všech sedadlech, zatímco vpředu je vozidlo dále vybaveno airbagy a předpínacími pásy. Konstrukce karoserie a rámu byla vypočítána pomocí počítačové simulace, která absorbovala energii čelního nárazu a jeho rozptylu. Vestavěné ochranné lišty dveří mají také zajistit integritu interiéru při nehodě. Z aktivních systémů je součástí zařízení odpovědného za bezpečnost protiblokovací brzdový systém ABS.

Suzuki Jimny je skutečný malý terénní vůz. A v podstatě je to všechno řečeno. Nečekejte od auta dokonalý komfort, mají své nevýhody a prostornost (těsný, malý kufr), tuhé odpružení, je patrná nestabilita při vysokých rychlostech. Ale Jimny je schopen ukázat se na špatných silnicích nebo vůbec v jejich nepřítomnosti. Jeho přednosti jsou také: jednoduchost a spolehlivost konstrukce, praktické materiály interiéru, malé rozměry atd.