DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Suzuki SX4 2013-2021 (SX4 New)

Suzuki SX4 2013-2021 (SX4 New)

První silniční testy nové generace SX4 začaly v roce 2012, kdy předchůdce ještě za „plného provozu“ zažil prudký nárůst prodejů poháněný aktivní reklamou. Na vlně popularity to zajistilo úspěšný start nového modelu. Navíc se SX4 radikálně změnil. Pokud byl vůz první generace i přes přítomnost pohonu všech kol stále považován za běžný Hatchback, nový SX4 již lze směle postavit proti kompaktním crossoverům. Vůz se zvětšil, byla kompletně přepracována platforma a odpružení, rozvor byl „rozložen“ o 100 mm a délka se prodloužila o 150 mm.vzadu se zvětšil prostornější kufr. Je pravda, že v Rusku je model k dispozici s jediným benzinovým 1,6 litrovým motorem, ale existuje možnost volby podle typu pohonu (přední nebo plug-in allgrip 4WD) a převodovky (5stupňová „mechanika“ nebo bezestupňový CVT variátor). Motor dodávaný z předchozího modelu byl modernizován: odlehčil skupinu válců a pístů, přidal systém „Start-Stop“, díky čemuž byl agregát o něco úspornější.

Prodám Suzuki SX4 bazar.

V poměrně dobrém seznamu výbavy základní výbavy jsou: klimatizace, vyhřívaná přední sedadla a zrcátka, tempomat, audio systém s MP3/USB a ovládáním na řídítkách, elektrické Balení (sklo, zrcátka), halogenové světlomety, zadní mlhovka, volant s teleskopickým a vertikálním nastavením, výškově nastavitelné přední sedadla, senzor venkovní teploty. Dražší výbava nabízí xenonové světlomety, 17palcová kola z lehké slitiny, multimediální systém s navigací a bluetooth, dvouzónovou klimatizaci, kombinované čalounění interiéru (s koženými vložkami) a řadu dalších možností. Jedním z čipů modelu bylo Dvojité posuvné střešní okno, podle zástupců Suzuki největší ve třídě.

Suzuki SX4 dostalo modernizované odpružení od Swift se zesílenými uzly. Rozvor je 2,6 m a minimální poloměr otáčení je docela v souladu s kompaktní třídou — 5,2 m. modifikace s pohonem všech kol používají systém ALLGRIP 4WD. Spojka připojující zadní kola zohledňuje „přání“ stabilizačního systému a má dva volitelné režimy: Sport a sníh. První, jak výrobce uvádí, ocení milovníci dynamické jízdy. Systém optimalizuje výkon pohonu všech kol, AKP a motoru, aby se zvýšila dynamika crossoveru a zajistila se přesnost zatáčení při otáčkách. Druhý je skvělý pro zasněžené nebo zaledněné tratě, provoz systému je nastavitelný v závislosti na sešlápnutí plynového pedálu a úhlu natočení volantu.

Vysoká úroveň bezpečnosti odlišuje nové Suzuki SX4. Hatchback má standardně ABS + EBD, stabilizační systém ESP, asistenční systém při rozjezdu, posilovač nouzového brzdění BAS, tempomat, sedm airbagů včetně rolet a polštáře kolen řidiče a držák ISOFIX. Dražší výbavy jsou vybaveny systémem parkovacího asistenta se senzory vpředu i vzadu, zadní kamerou, dešťovým senzorem. Díky výbavě a vysokým hodnotám pasivní bezpečnosti získal vůz nejvyšší hodnocení Euro NCAP.

Navzdory pouze jednomu motoru nabízí Suzuki SX4 vynikající výbavu, dobré možnosti výběru v převodovce a zejména pohon všech kol (zdaleka ne všichni „konkurenti“, kteří mají v arzenálu nízkopodlažní motory, nabídnou 4WD v kombinaci s 1,6 litrovým motorem). Kapacita jednotky je dostačující pro úkoly svěřené tomuto vozidlu. Funkčnost sice vzrostla (zavazadlový prostor nyní pojme až 430 l oproti 270 l u předchozího vozu), ale prostorné auto lze nazvat jen relativně, nicméně při delší jízdě se vyplatí střešní lišty, které jsou standardně dodávány.