DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Subaru BRZ 2012-2021 (ZC/Z10)

Subaru BRZ 2012-2021 (ZC/Z10)

Jisté je, že kupé Toyota GT86 spolu s dvojčetem Subaru BRZ nečekali jen kroužkoví sportovci a jen milovníci „horkých“ aut, ale i staří driftéři, kteří ještě pamatují magii čísel „osm až šest“. Vždyť věděli-GT86/BRZ není nic jiného než znovuzrození legendární Toyoty Corolla AE86.

Ať je pod kapotou co nejvíce posunutý dozadu a dolů (rozvržení 53:47) subarovský „boxer“ — Toyota tak dlouho neměla kompaktní, lehký a výkonný pohon zadních kol. Tím spíš, že mechanické i automatické boxy jsou tu od Toyoty. I když vývoj a nastavení podvozku (vpředu McPherson, vzadu víceprvek) se u Subaru řešilo. A kupé pod oběma jmény se bude vyrábět také v jedné z továren plejáda.

Prodám Subaru BRZ bazar.

Jediný dvoulitrový motor s kombinovaným vstřikováním od Toyoty je nabízen pouze v atmosférické variantě. Ale v některých výbavách na plný úvazek nebo za příplatek můžete počítat s samosvorným mezikolovým diferenciálem Torsen. I zcela vypnutý stabilizační systém má pět režimů, které jsou dimenzovány pro různé bojové podmínky. Speciálně pro soutěž je k dispozici odlehčená homologační verze, která je zlevněna nedostatkem klimatizace,“ hudby “ a dalších civilních atributů. A první půvab nového kupé ocenili američtí driftéři, kterým nabídli klon GT86 / BRZ — Scion FR-S s motorem Cosworth o výkonu 600 koní.