DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Subaru Forester se vyrábí od roku 2018 (SK/S14)

Subaru Forester se vyrábí od roku 2018 (SK/S14)

Forester páté generace byl představen v březnu 2018 na mezinárodním autosalonu v New Yorku. Spolu s dalšími novými Subaru je postaven na moderní firemní globální platformě (Subaru Global Platform). Změny v designu jsou čistě evolučního charakteru-společnost považovala za nutné neriskovat a jen trochu osvěžila známé tvary. Zároveň střih nových světlometů a zadní optiky, celkový design Přední a zadní části činí vzhled výraznějším. Rozměry modelu se mírně změnily-s malým přírůstkem délky a šířky. Rozvor se zvýšil o 30 mm (z 2640 na 2670 mm). Všechny stroje jsou standardně dodávány se systémem symetrického pohonu všech kol Subaru (AWD) s funkcí vektorování točivého momentu. Na evropském trhu se Forester objevuje v prodeji od června 2019, vybavený hybridní pohonnou jednotkou 2.0 e-BOXER s elektromotorem integrovaným do variátoru Lineartronic CVT.

Pokud oceníte exteriér modelu Subaru Forester pro modelový rok 2019, je patrná především velká plocha zasklení a z hlediska přehlednosti a vnímání rozměrů je Forester nejlepší ve třídě. Nové auto má širší zadní dveře, Prahy zadních otvorů-se širokými stupačkami, na které se při nastupování pohodlně vejde. V kabině jsou vidět dva displeje ve střední části předního panelu. Spodní velký displej slouží pro multimédia a navigaci, kompaktní horní zobrazuje další informace o provozu systémů souvisejících s řízením. Na evropském trhu je v základní výbavě Forester multimediální systém s 6,5 palcovou obrazovkou, dvouzónová klimatizace, vyhřívaná přední sedadla, kožený multiirul, zadní fotoaparát, litá 17palcová kola. Vyšší úrovně výbavy dostane 8palcový dotykový displej s navigací, vylepšený audio systém Harman/Kardon, elektricky ovládaná přední sedadla, panoramatický elektricky ovládaný skleněný poklop a další.

Prodám Subaru Forester bazar.

Pro evropský trh je nabízena pouze jedna motorová verze. Forester e-BOXER je takzvaný „měkký hybrid“, ve kterém 2,0 litrový benzinový dvoulitr (150 koní a 194 Nm) doplňuje elektromotor o malý výkon-pouhých 16 koní (12,3 KW). Jeho poměrně působivých 66 Nm točivého momentu však poskytuje dobrou podporu a umožňuje úsporu až 0,7 litru paliva na 100 km. průměrná deklarovaná spotřeba paliva je 6,7 l/100 km. hybridní Forester je vybaven 13,5 kWh baterií a může jet až 1,6 kilometru v plně elektrickém režimu a dosáhnout rychlosti až 40 km/h. Forester e-BOXER je schopen zrychlit na maximální rychlost 188 km/h a na „stovku“ za 11,8 sekundy. Rozhodně to není 9,5 sec jako u tradičního modelu 2.5 i, který je dodáván na jiné trhy, ale není to špatné pro těžký stroj. V tomto případě je výhodou měkkého hybridního zařízení to, že zvyšuje hmotnost Foresteru pouze o 110 kg. výrobce uvádí, že hybridní varianta v žádném případě neztrácí své schopnosti překonat lehký off-road a je také schopna táhnout přívěsy o hmotnosti až 1870 kg.

Odpružení u Subaru Forester 2019 má stále velmi vyvážený charakter, s dostatečně dlouhými pohyby pro pohodlí a sebevědomou jízdu napříč terénem. V posledním Foresteru pomáhá systém trvalého pohonu všech kol, který efektivně rozděluje moment na všechna čtyři kola. V nové generaci má značkový offroadový asistenční systém X-Mode dva režimy: Snow / Dirt a Deep Snow / Mud Mode pro obzvláště náročné podmínky. Díky zvýšenému rozvoru nabízí Forester o něco více prostoru než předchůdce, interiér je širší v ramenou a loktech, místa nad hlavou je dostatek vpředu i vzadu. Objem zavazadlového prostoru činí 509 litrů. Se sklopenými sedadly a při naložení až na střechu se zvětší na 1775 litrů. Otvor zavazadlového prostoru byl výrazně rozšířen a jeho víko se otevírá a zavírá pomocí elektrického pohonu.

Řidič a cestující Subaru Forester páté generace jsou při srážce bezpečně chráněni. Jsou zde předpínače bezpečnostních pásů s omezovači síly, signalizátory nepružených pásů v první a druhé řadě. Standardní výbava zahrnuje přední, boční airbagy a bezpečnostní závěsy a kolenní polštář řidiče. V crash testech Euro NCAP hodnotí nové Subaru Forester na maximum-5 hvězdiček. Za zmínku stojí zejména vysoká míra aktivní pomoci řidiči, kterou poskytuje systém Eyesight. Dvě kamery namontované na čelním skle slouží k rozpoznání dopravní situace a jsou zodpovědné za funkce, jako je automatické nouzové brzdění, adaptivní tempomat, sledování jízdního pruhu.

Hlavními rysy Subaru Forester byly a zůstávají horizontální motor boxer, nízký střed hmotnosti, perfektní rozvržení, které poskytuje vysokou stabilitu, vynikající citlivost na ovládání. Nevýhodou Foresteru je nepříliš vysoká rychlost hybridní verze a její vysoká cena, odborníci i majitelé si všímají i nepříliš sladěného výkonu variátoru a motoru, skromné úhlopříčky nabízených displejů.