DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Toyota začala v Evropě nabízet nové Prado

Toyota začala v Evropě nabízet nové Prado

Toyota Motor zahájila 5. prosince přijímání objednávek na Toyota Land Cruiser J250 (nový Prado) na evropském kontinentu. Na území Evropské unie je SUV představeno jako jednoduše Toyota Land Cruiser.

V EU je Land Cruiser J250 nabízen pouze s jednou pohonnou jednotkou z 2,8 litrového turbodieselu a 8stupňového „automatu“ Aisin. Pohon všech kol je samozřejmě stálý s meziosovým diferenciálem, redukční řadou, uzávěrkou středového a zadního diferenciálu. Výkon motoru: 204 koní

Jak je v marketingu zvykem, na začátku prodeje jsou nabízeny nejbohatší výbavy Prestige, Executive s multimédii s obrazovkou 12,3 palce, 10 nebo 14 audio reproduktory, systém kruhového pohledu, otevřený přední stabilizátor.

A kromě toho Toyota na počest aktualizace modelu představila speciální limitovanou edici First Edition, stylizovanou pod klasický Land Cruiser J40, s béžovou nebo modrou karoserií, s kontrastní bílou střechou, blokovými světlomety s kulatými DHO, šedými litými disky kol a exkluzivním čalouněním interiéru.

Pro rok 2025 je plánováno rozšíření stupnice o variantu „měkký hybrid“ se 48voltovým startérem (pravděpodobně jako u Toyota Hiluxu).

Dodávky J250 zákazníkům v Evropské unii začnou ve třetím čtvrtletí roku 2024.