DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mitsubishi L200 2015-2022 (KJ/KK/KL)

Mitsubishi L200 2015-2022 (KJ/KK/KL)

V srpnu 2015 byl v Rusku zahájen prodej páté generace pickupu Mitsubishi L200. Ultimate Sport Utility Truck („nekompromisní sportovně užitkový vůz“) je koncept, podle kterého bylo vozidlo vyrobeno. Nadále zůstává praktickým kamionem, přičemž je oblečen do roztomilého vzhledu městského „stylingu“ a na úrovni komfortu je jen málo horší než osobní auta. Navzdory jinému designu mřížky chladiče, novému tvaru nárazníků, jiné světelné technice vpředu a vzadu, Mitsubishi L200 se navenek příliš nezměnil a zůstává podobný svému předchůdci: zachovány jsou snadno rozpoznatelné proporce a charakteristický ohyb zadní části prostoru pro cestující. Mnohem větší důraz je v nové generaci kladen na zvýšení komfortu nastupování řidiče a cestujících, zlepšení odhlučnění, trakce, podvozku a dalších vlastností.

V nejjednodušší verzi „Invite“ má vozidlo nemalované (černé) kliky dveří a zpětných zrcátek, halogenové světlomety, zadní mlhovky, 16″ ocelové ráfky, výškově nastavitelný sloupek řízení a sedadlo řidiče, palubní počítač, audio školení se 4 reproduktory. Ve výbavě“ Invite+ “ jsou k dispozici: vyhřívání bočních zrcátek, chromované vnější kliky dveří a dekorativní mřížka chladiče, vyhřívání předních sedadel, elektricky ovládaná okna, hlavové zařízení s AM/FM/CD/MP3, USB konektor pro připojení externích zařízení, Klimatizace a potrubí k nohám zadních cestujících. Sada „Intense“ nabízí volitelné: elektricky ovládaná boční zrcátka a sklopná zrcátka, přední mlhovky, 16″ kola z lehké slitiny, multirul, tempomat, kožený povrch řídítek a rukojeti páky převodovky, nastavení výklopného řízení, 6 reproduktorů, ovládání klimatizace. V top verzi „Instyle“ se Mitsubishi L200 vyznačuje xenonovými světlomety s ostřikovači, koženým salonem, elektricky ovládaným sedadlem řidiče.

Prodám Mitsubishi L200 bazar.

Vůz je vybaven novým 2,4 litrovým čtyřválcovým řadovým Dieselem 4n15 s turbodmychadlem a palivovým systémem Common Rail. Existují dvě možnosti zpětného rázu. V prvním případě (pro všechny verze kromě „Instyle“) motor vyvine maximální výkon 154 koní (při 3500 ot./min) a točivý moment 380 Nm (v zóně 1500-2500 ot./min). V silnější úpravě (pouze pro „Instyle“) je zpětný ráz zvýšen na 181 koní (3 500 ot./min) a točivý moment na 430 Nm (2 500 ot./min). Základní motor je doplněn manuální šestistupňovou nebo automatickou pětistupňovou převodovkou a výkonnější agregát o výkonu 181 koní je pouze automatický. Průměrná spotřeba paliva podle výkonu motorů je 7,1 a 7,5 litru na 100 km.

Přední odpružení Mitsubishi L200 je pružné, na dvojitých příčných ramenech, se stabilizátorem příčné stability. Zadní je nerozřezaná náprava na listových pružinách. Karoserie je stále připevněna k pevnému nosnému rámu. Díky zvýšenému obsahu vysokopevnostních ocelí byla jeho tuhost na kroucení o 7% vyšší. Nové upevňovací polštáře snížily úroveň vibrací. Rozměry pickupu zůstaly téměř nezměněny, jen se mírně prodloužila délka nákladového prostoru (plus 15 mm) a kabiny (plus 20 mm) a výška střechy (plus 5 mm). Stejné jsou i geometrické ukazatele průchodnosti. Řízení-řazení s posilovačem. Přední brzdy jsou kotoučové ventilované, zadní bubnové.

Základní výbava pickupu zahrnuje přední airbagy, boční lišty ve dveřích, přední tříbodové bezpečnostní pásy s předpínači, omezovači síly a výškovým nastavením, zadní tříbodové bezpečnostní pásy, držáky ISOFIX. V základu jsou kromě ABS a EBD nabízeny také elektronické systémy: Brake Assist (pomoc při nouzovém brzdění), TSA (kurzová stabilizace přívěsu), ASTC (dynamický systém stability kurzu a protiskluzový systém), Hill start Assist (pomoc při stoupání). Ve výbavě „Intense“ a „Instyle“ jsou k dispozici boční airbagy řidiče a spolujezdce a kolenní pro řidiče a boční bezpečnostní rolety pro první a druhou řadu sedadel.

Tvůrci páté generace Mitsubishi L200 pokračovali ve strategii na zvýšení komfortu v různých svých projevech. Zejména se zlepšila izolace hluku, zvýšil se rozsah nastavení sedadel, což předchozí generaci chybělo, a pohodlné drobnosti, jako je loketní opěrka pro řidiče a spolujezdce a zadní loketní opěrka, jsou k dispozici i v základní verzi. Předchozí Mitsubishi L200 se na konci roku 2014 umístilo na druhém místě na trhu, aktualizovaný pick-up má všechny předpoklady k upevnění úspěchu předchůdce. Zejména s ohledem na zásadní cenovou revizi, kdy lze očekávat vyšší poptávku po levných pick-upech.