DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mitsubishi Eclipse Cross se vyrábí od roku 2017

Mitsubishi Eclipse Cross se vyrábí od roku 2017

Mitsubishi představilo nový crossover Eclipse Cross na Ženevském autosalonu v březnu 2017. Eclipse Cross nemá nic společného s bývalým Eclipsem (Kompaktní sportovní kupé 1989-2011), jeho nejbližšími příbuznými jsou crossovery Outlander a ASX, mezi nimiž zaujímá místo v modelové řadě. Přední část Eclipse Cross je ve stylu Dynamic Shield-tak se v Mitsubishi nazývá současný designový koncept značky. Z funkcí lze zmínit úzké světlomety,“ zapuštěné “ do nárazníku bloky mlhových světlometů se směrovými ukazateli, bohaté rámování z Chromu. V profilu a při pohledu zezadu Eclipse Cross doslova lpí na své nevšednosti-vzít alespoň „rozbité“ páté dveře se dvěma spoilery. Tato originalita však není překvapivá-exteriér modelu navrhl Tsunehiro Kunimoto, který dříve vytvořil netriviální vzhled Nissanu Juke. Zcela moderně a stylově vypadá interiér Eclipse Cross — s 9palcovou obrazovkou nad středovou konzolí a touchpadem na středovém tunelu, velkou obrazovkou v přístrojové desce a panoramatickou střechou. Do Ruska bude Eclipse Cross dodávat v hotové podobě z Japonska. Zatím je vůz nabízen s jednou variantou motoru — 1,5 litrovým turbomotorem o výkonu 150 koní, v provedení s předním (mechanika nebo variátor) nebo pohonem všech kol (variátor).

Mitsubishi Eclipse Cross v základní výbavě Invite (mechanika a pohon předních kol) je vybaveno 18palcovými koly s litými disky, „mlhovkami“, vyhřívanými a elektricky ovládanými zrcadly, palubním počítačem s barevným displejem, nastavením zadních sedadel v úhlu sklonu, audiosystémem se čtyřmi reproduktory, klimatizací. V další hierarchii výbavy Intense je crossover doplněn vyhříváním řídítek, tempomatem, koženým lemováním řídítek a pákou AKP, ovládacími řadiči variátoru, multimediálním navigačním systémem se šesti reproduktory, zadní kamerou, vyhříváním čelního skla, klimatizací rozdělenou do dvou zón a elektronickou parkovací brzdou. Verze Instyle 2WD relativně Intense je vybavena LED světlomety na blízko, koženým salonem, bezklíčovým přístupem do interiéru, elektricky ovládaným sedadlem řidiče. Instyle 4WD kromě pohonu všech kol nabídne řadu asistenčních systémů pro řidiče a v provedení Ultimate 4WD je jich ještě více, navíc k vybavení, které Instyle 4WD nabízí, patří špičková modifikace skleněná Panoramatická střecha s poklopem, Zvukový systém Rockford Fosgate, head-up displej.

Prodám Mitsubishi Eclipse bazar.

Crossover Eclipse Cross je vybaven 1,5 litrovým turbomotorem Mitsubishi 4b40. Ve specifikaci pro RF je přizpůsoben benzínu AI – 92 a vyvíjí 150 koní (5500 ot./min) výkonu a 250 Nm točivého momentu (1800-4500 ot./min). Všimněte si, že pro japonský trh má tento motor stejné vlastnosti, ale ve specifikaci pro Evropskou Unii má větší návratnost — 163 koní.v základní výbavě pro Rusko je Eclipse Cross vybaven 6stupňovou manuální převodovkou, v ostatních verzích je instalován bezestupňový variátor. Maximální rychlost je přitom 200 km/h Pro verzi s pohonem předních kol na mechanice a 195 km / h s variátorem. Zrychlení z místa na 100 km/h základní verze 1.5 T MT 2WD bude trvat 10,3 sekundy. Pro stroje s variátorem – 11,1 sec. s pohonem předních kol a 11,4 s. v provedení s pohonem všech kol. V závislosti na úpravě spotřebuje Crossover 8,8-9,8 litru benzinu na 100 km v městském cyklu a 5,8-6,5 litru mimo město (průměrné údaje jsou 6,9 — 7,7 l/100 km).

Eclipse Cross je postaven na platformě Mitsubishi Outlander, s odpružením na tlumicích sloupcích typu MacPherson vpředu a víceprvkem vzadu. Krátká řídicí lišta s elektrickým posilovačem má pozitivní vliv na ovladatelnost. Navíc už z továrny je na autě vpředu namontována tříbodová vzpěra. Toto řešení a použití strukturálního lepení prvků karoserie vzadu, poznamenává výrobce, umožnilo zvýšení tuhosti karoserie vozu. Vůz dostal elektronicky řízený systém pohonu všech kol Super All-Wheel Control se systémem distribuce točivého momentu a brzdné síly mezi zadními koly (Active Yaw Control). Je dodáván se dvěma „špičkovými“ výbavami, ostatní verze jsou s pohonem předních kol. Karoserie crossoveru Eclipse Cross má následující rozměry: 4405 mm na délku, 1805 mm na šířku a 1685 mm na výšku. Rozvor vozu je 2670 mm. Minimální poloměr otáčení je 5,3 m. Výška světlá výška je 183 mm. pohotovostní/plná hmotnost stroje ve variantě s pohonem všech kol je 1668/2150 kg. Minimální objem zavazadlového prostoru je 341-448 litrů v závislosti na poloze zadní pohovky (je rozdělen v poměru 60:40).

Z bezpečnostních systémů nabízených pro Mitsubishi Eclipse Cross je v“ základně “ Crossover vybaven zařízením ERA-GLONASS, asistenčním systémem při rozjezdu, snímačem tlaku v pneumatikách, ABS, systémem kurzové stability, dvěma airbagy. Ve výbavě Intense Crossover nabídne tempomat, zadní kameru, automatickou ruční brzdu. Verze Instyle 2WD je vybavena LED světlomety na blízko, bočními airbagy a bezpečnostními závěsy. Instyle 4WD má navíc parkovací senzory, kruhové kamery, systémy prevence kolizí na parkovišti a varování před nebezpečím nárazu zezadu a indikátory „slepých“ zón. Top modifikace Ultimate 4WD k tomu navíc obsahuje head-up displej, adaptivní tempomat, kontrolku přejezdu a systém prevence před čelní nehodou.