DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Fiat Tipo 2015-2020 (357)

Fiat Tipo 2015-2020 (357)

Fiat Tipo je klasický kompaktní levný sedan. Italové se snažili ušetřit, proto výrobu přesunuli do Turecka. Úkolem bylo vytvořit cenově dostupný, dobře zásobený, Bezpečný, stylový a pohodlný sedan. Vyšlo to stejně jako na solidní čtyřku.

Fiat Tipo (Fiat Typo) – přední motorový, s příčným uspořádáním pohonné jednotky, přední pohon, čtyřdveřový, pětimístný kompaktní sedan s (golfovou) třídou, vyrábí Turecká automobilka Tofaş Türk Otomobil Fabrikası a.Ş (zkráceně TOFAŞ), společný podnik italské automobilky FCA Italy SpA, která je součástí strojírenského koncernu Fiat Chrysler Automobiles NV, a tureckého koncernu Koç Holding od roku 2015.

Vůz je postaven na platformě GM FCA Small Wide LWB, kterou společně vyvinula německá Opel Group GmbH (strukturální divize amerického strojírenského koncernu General Motors (GM) a italská FCA Italy SpA. Na této platformě jsou postaveny modely jako Opel Adam a Corsa, FIAT Qubo, 500L a Fiorino, Jeep Renegade.

Prodám Fiat Tipo bazar.

Model je k dispozici ve třech druzích pětimístné karoserie:

  • čtyřdveřový sedan, Typ 356;
  • pětidveřový hatchback, Typ 357;
  • pětidveřové kombi, Typ 358.

Na tureckém trhu je model představen jako Fiat Egea (existují rozdíly kvůli složitosti turečtiny a často se používá taková výslovnost jako Fiat Aegea, projekt Aegea).

Italský výrobce měl podobný model Fiat Tipo, Typ 160, pětidveřový, pětimístný hatchback třídy C (Golf), vyráběný v letech 1988 až 1995.

Fiat Tipo sedan (Typ 356) v roce 2015 nahradil Fiat Linea A Hatchback (Typ 357) nahradil Fiat Bravo. Design byl vyvinut v továrním designérském ateliéru Style Centre Fiat v Turíně.

Model je cenově dostupný a je určen k prodeji na trzích Evropy, Afriky a Blízkého východu.

Alternativní název Dodge Neon.