DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Fiat Sedici 2005-2011 (189)

Fiat Sedici 2005-2011 (189)

Historie modelu Sedici začala v roce 2003, kdy byla mezi společnostmi Fiat a Suzuki uzavřena oficiální dohoda o společném vývoji kompaktního městského crossoveru. Název pro atomobil s pohonem 4×4 byl vybrán symbolicky, protože Sedici v italštině znamená „šestnáct“. Fiat Sedici je dvojče modelu Suzuki SX4, se kterým mimochodem sdílel platformu. Rozdíly mezi těmito dvěma modely jsou hlavně v exteriéru. Model debutoval na Ženevském autosalonu v roce 2006.

Vůz je určen pro pět jezdců, ale je poměrně kompaktní — na délku měří 4,11 metru, na šířku 1,76 metru a na výšku 1,62 metru. Rozvor je 2,50 metru. Nenapodobitelný obraz je dílem známého ateliéru ItalDesign. Klínovitá tří-nebo pětidveřová karoserie s lomenou parapetovou linií a výraznými zadními vzpěrami působí v ranním světle energicky a důkladně, což upřednostňují vyvinutá přední křídla a rozpínače podběhů kol. Giugiaro odměnil atomobil elegantní postavou s plastovým obvodovým pláštěm. Mohutné „tesáky“ na předním nárazníku připomínají model Fiat Croma.

Tón ve vzhledu Sedici udávají světlomety, které připomínají tvar bumerangu. Obraz doplňují stylová 16palcová kola s pneumatikami o rozměrech 205/60. Obarvit se Sedici lze v jedné z osmi barevných variant včetně metalických. Velikost zavazadlového prostoru atomobilu je pouze 270 litrů, ale při sklopených zadních sedadlech se tento objem zvyšuje na 670 litrů.

Prodám Fiat Sedici bazar.

Komfortní interiér Sedici s monobjemovým uspořádáním se vyznačuje vysokou funkčností a vysokou kvalitou povrchových materiálů. Již základní výbava Sedici zahrnuje systémy ABS a EBD, přední a boční airbagy, elektrický posilovač řízení, klimatizaci nebo klimatizaci, elektrické balení, přístupový systém do atomobil „volné ruce“, audiosystém s CD, offroadový kryt a střešní rilingy. Jako možnosti jsou nabízeny kožené čalounění, Navigační systém a bezpečnostní nafukovací rolety.

Suzuki provedlo hlavní práci při navrhování atomobilu, vyvinulo veškerou architekturu karoserie na platformě svého modelu Swift, pohon všech kol a poskytlo 1,6 litrový benzinový motor o výkonu 107 koní se systémem změny časování ventilů VVT a také pětistupňovou manuální převodovku. S touto pohonnou jednotkou italský“ parketník “ zrychluje na 170 km/h, přičemž spotřebuje v průměru 7,1 litru na 100 kilometrů. Dalším motorem je 1,9 litrový turbodiesel Multijet druhé generace o výkonu 120 koní. a šestistupňová „mechanika“ pro něj má co znamená slovo Sandero?italský původ. Multijet využívá technologii vysokotlakého vícefázového vstřikování common rail, patentovanou společností Fiat a zaručující vysoce účinný a spolehlivý provoz při nízké spotřebě paliva. Maximální rychlost této pohonné jednotky je 180 km/h. Je vybaven filtrem pevných částic, který zajišťuje, že splňuje ekologické normy EURO 4.

Převodovka může fungovat v jednom ze tří režimů. Režim “ 2WD „znamená přenos celého momentu na přední nápravu,“ Auto “ umožňuje automatické rozdělování bodů mezi nápravy v závislosti na jízdních podmínkách. Nakonec se v režimu „Lock“zablokuje meziosá vícedisková spojka, která poskytuje symetrický pohon všech kol. Navíc světlá výška je 190 mm a to vše dělá ze Sedici docela ambiciózní terénní vůz.

Vyrábí se v továrně Suzuki v maďarském Östergomu.