DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mitsubishi ASX se vyrábí od roku 2010

Mitsubishi ASX se vyrábí od roku 2010

Model ASX se vyrábí od roku 2010. V únoru 2019 namísto očekávané nové generace představila společnost další restylingovou verzi, která byla představena v březnu na mezinárodním autosalonu v Ženevě. Zvenčí se aktualizovaný ASX liší od předchozího modelu zcela odlišným designem přední a zadní části a zcela odlišnou optikou. Z bývalého ASX zůstaly nedotčené pouze střešní panely, dveře, zadní blatníky, ale také Prahy a skla. Nezměnily se ani motory — pro ASX jsou na ruském trhu nabízeny benzinové agregáty o objemu 1,6 a 2,0 l s výkony 117 a 150 koní. patřičně.

Jednou z hlavních změn v kabině je nový multimediální systém s větší obrazovkou 8 palců (předchozí byl 7palcový), který vyžadoval malou úpravu středové konzoly (mírně se protáhl do výšky, posunuly se i potrubí). Přímo přední panel, stejně jako přístrojová kombinace a volant se nezměnily, ale jsou patrná některá vylepšení povrchové úpravy, uspořádání středového tunelu atd. Pro aktualizovaný ASX vyvinuli také mobilní aplikaci, přes kterou se do smartphonu přenáší odečet tachometru, rychloměru, různá varování a další palubní informace. V seznamu možností se objevily nové 18palcové ráfky a paleta karoserie byla doplněna novou barvou Red Diamond.

Prodám Mitsubishi ASX bazar.

Pokud jde o“ techniku“, verze základní pro ruský trh zahrnuje 1,6 litrový benzinový motor (117 koní) v kombinaci s pohonem předních kol a 5stupňovou“mechanikou“. Výkonnější 2litrový motor (150 koní) pracuje se systémem pohonu všech kol a bezstupňovým CVT variátorem. Majitel této modifikace ASX bude více nezávislý na rozmarech počasí — ještě kromě režimu 2WD lze pro náročnější silniční podmínky použít 4WD AUTO a 4WD LOCK. Variátor může simulovat 6stupňovou převodovku se sériovým řazením pomocí pádel.

Mitsubishi ASX má podvozek s nezávislými odpruženími vpředu i vzadu. Vůz je vybaven kotoučovými brzdami všech kol, řazeným řízením s elektrickým posilovačem. Slušná světlá výška 195 mm je jedním z“ trumfů “ crossoveru. Po aktualizaci se karoserie mírně prodloužila na délku — na 4 365 mm.připomeňme, že rozvor u ASX je 2 670 mm, což je docela dost na to, aby v kabině byl dostatek prostoru pro nohy jak vpředu, tak vzadu. Minimální objem zavazadlového prostoru je 384 litrů (v závislosti na standardu měření jsou uvedeny další údaje). Zadní sedadlo se skládá po částech.

Sada bezpečnostních systémů Mitsubishi ASX závisí na výbavě. V maximálním počtu má vozidlo poměrně bohatý seznam: přední airbag řidiče a spolujezdce, přední boční airbagy a bezpečnostní rolety, kolenní polštář řidiče; sada aktivních elektronických systémů (ABS, EBD, BAS), stejně jako komplex řízení dynamiky, který zahrnuje systém stability kurzu a protibuněčný systém. K dispozici je také pomocník při rozjezdu, senzory světla a deště. Asistenční systémy pro řidiče zahrnují funkce automatického brzdění, řízení jízdního pruhu, řízení dálkových světel.

Mnoho kupujících je ochotno dát své peníze za tento již známý a docela slušný kompaktní městský crossover, navíc zcela ne nepodobný jeho původní verzi. Oba agregáty se dobře ukázaly i na sesterských modelech „klanu“ Peugeot-Citroën. Vhodnější je 2,0 litrový-jak podle zdroje, tak podle výkonu, navíc má méně výrazné typické „nemoci“, které jsou někdy pozorovány u „mladšího“ motoru (např. podle recenzí majitelů, nemusí začít poprvé, nebo existují problémy s detonací). Model ASX je nadále jedním z nejoblíbenějších v řadě Mitsubishi. Platí však i to, že po dlouhých letech výroby už vůz vyžaduje globální změny s plnohodnotnou modernizací.