DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Toyota bude ve spolupráci s partnery vyrábět sportovní vozy

Toyota bude ve spolupráci s partnery vyrábět sportovní vozy

Toyota bude spolupracovat s dalšími automobilkami na společném vývoji sportovních vozů. V rozhovoru pro australské vydání Cars guide to řekl šéf motoristické divize Toyota Gazoo Racing Tomoya Takahashi.

Zkušenosti se společným konstruováním a výrobou sportovních vozů, jako měla Toyota se Subaru (při práci na Subaru BRZ a Toyota GR86) a BMW (BMW Z4 a Toyota Supra), byly nejen úspěšné, pokud jde o kvalitu výsledných produktů a příznivé přijetí od spotřebitelů, ale také výhodné z hlediska snížení nákladů. Aby projekty specializovaných sportovních vozů zůstaly ekonomicky opodstatněné, je spojení úsilí s ostatními automobilkami nejlepším východiskem, je přesvědčena Toyota.

Zjevně neoznačená kapitola Gazoo Racing alternativa-výroba sportovních vozů sjednocených podle komponent s masovými utilitárními stroji. Což, souhlasíte, je skutečně varianta kompromisnější, protože úkol, který si Gazoo Racing klade a artikuluje sám Tomoya Takahashi, je vyrábět volitelně nejrychlejší, ale vždy fascinující auta.