DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

BMW X3 v nové generaci dostalo extravagantní exteriér

BMW X3 v nové generaci dostalo extravagantní exteriér

BMW představilo novou (čtvrtou) generaci crossoveru BMW X3, nejoblíbenějšího vozu značky. 

Žádné odhalení nové X3 na podvozku G45 nenese, naopak vše je v něm vyvážené, vypočtené, ověřené a důvěrně známé pro spotřebitele. Nevyhýbal se však ani digitalizaci a stylizaci v aktuálním designovém klíči BMW.

Silueta G45 neomylně uhodne BMW: dlouhá kapota,krátký přední převis, zadní kabina. Charakteristické“ nosní dírky “ radiátorové mřížky normálního obvyklého tvaru, velikosti a umístění. Jen velká část jejich povrchu je pokryta kapotážemi, a to i ve sportovním provedení X3 M50 xDrive o výkonu 400 koní.

Světelná značka „andělské oči“ ve tvaru kružnic, jako u všech nových BMW, je nahrazena dvěma páry svislých tahů. Na G45 jsou protaženy spodním koncem vodorovně k vnitřním okrajům světlometů.

Hlavní rozdíl mezi G45 a G01 (BMW X3 třetí generace) je posunutý z pátých dveří na nárazník poznávací značky. Nová X3 nemá plastové obložení na podběhech kol, takže vypadá méně utilitárně a blíže kombi.

Interiér G45 je radikálně proměněn a nedá se říct, co k lepšímu. Z hlediska komfortu ovládání palubních systémů rozhodně ne. Na konzoli nejsou prakticky žádné klávesy. A těch pár, co zbylo, je senzorických. Ovládání všech systémů probíhá prostřednictvím hlasových příkazů nebo hmatového rozhraní na 14,9 palcovém displeji.

Před řidičem je dvouspojkové kolo nepravidelného tvaru. Dotykové dálkové ovladače odděleného ovládání klimatizace jsou umístěny na předních okrajích dveří a kombinovány do bloků s deflektory a držadly dveří ozdobnými trojúhelníkovými závorami s barevným osvětlením. Vypadá avantgardně, ale vše je vyrobeno z plastu, což nepřidává útulnost a pocit kvality.

G45 bude nabízen ve výkonech se čtyřmi pohonnými jednotkami, dvěma benzínovými motory a 48voltovými startovacími generátory, s jedním Dieselem a jako dobíjecí hybrid.

Motory jsou stejné řadové 4-a 6-válcové B47, B48 a B58 o zdvihovém objemu 2,0 a 3,0 l, které byly vsazeny na G01. Šestiválcový diesel na G45 nebude.

BMW X3 20 xDrive vyvíjí 208 koní a 330 Nm, BMW X3 M50 xDrive — 398 koní a 580 Nm, BMW X3 20d xDrive — 197 koní a 400 Nm, hybrid BMW X3 30e xDrive — 299 koní a 450 Nm.

Všechny verze jsou vybaveny automatem ZF s měničem točivého momentu a systémem pohonu všech kol.

Minimální cena nového modelu X3 v Německu je 57 900 eur (asi 5,22 milionu Kč) bez daně. Dodávky půjdou ve čtvrtém čtvrtletí roku.