DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Skoda Fabia 2014-2022 (NJ)

Skoda Fabia 2014-2022 (NJ)

Třetí generace Škoda Fabia byla představena v roce 2018. Aktualizovaná série byla představena na jaře na autosalonu v Ženevě. Vůz se stále vyrábí ve dvou variantách: Hatchback (Fabia Hatchback) a kombi (Fabia Combi). Přední Fabia je nyní k dispozici na jiných blocích světlometů a zkrácené mřížce. Hlavní optika je k dispozici v LED variantě s automatickou funkcí přepínání mezi dálkovým a potkávacím světlem. Zadní světla si zachovala podobný dřívější tvar, ale nyní s jinou náplní, která obsahuje LED diody. Kromě toho lze nyní vůz objednat s 18palcovými koly, ale tato možnost je k dispozici pouze pro Hatchback. Poprvé má Fabia funkci kontroly pohybu vzadu a další asistenční systémy. Uvedená řada motorů se skládá výhradně z přeplňovaných tříválcových 1,0 litrových motorů.

S modernizací interiéru vozu Škoda Fabia výrobce vylepšil výbavu. Rádio s rozhraním USB je nyní součástí základní výbavy. Přidali jsme několik nových možností krytů interiéru, dva USB porty a držáky tabletu pro zadní cestující a také okna s funkcí „one touch“ (jedním stisknutím pro úplné snížení skla). Fabia má multimediální systém s 6,5 palcovým displejem kompatibilní s Apple CarPlay, Android Auto, funkcí Zrcadlení smartphonu, může být také vybavena vestavěnou navigací s připojením k Internetu, která poskytuje informace o jízdě v reálném čase. Pro své zákazníky nabídne Fabia oboustrannou podložku do kufru a odnímatelnou LED svítilnu.

Prodám Skoda Fabia bazar.

Pod kapotou kombi Škoda Fabia Combi jsou nyní pouze benzinové motory. Všechny, jak již bylo řečeno, mají zdvihový objem 1,0 litru a tři válce. Atmosférické varianty MPI nabízejí maximální výkon 60 nebo 75 koní, přeplňované TSI — 95 nebo 110 koní.všechny mladší motory pracují v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou, která se stává šestistupňovou se 110 koňskými motory. Mezi převodovkami je i sedmistupňový“ robot “ DSG, který je nabízen pro oba výkonné motory. Nejvýhodnější variantou Fabie z hlediska dynamiky je varianta s motorem TSI o výkonu 110 koní vybavená DSG — v tomto případě lze počítat s maximální rychlostí 194 km/h a 9,6 sekundy pro zrychlení z 0 na 100 km/h.průměrná spotřeba paliva se přitom bude pohybovat kolem 4,7 litru na 100 km, což je téměř srovnatelné s výkonem mladších „atmosférických“. Stojí za zmínku, že Fabia měla před restylingem docela úsporný Diesel 1.4 TDI, ale musel být opuštěn — kvůli konstrukčním vlastnostem platformy PQ, na které je Fabia postavena, se jí nepodařilo vybavit katalyzátorem SCR.

Kombi Fabia Combi má přesně stejný rozvor jako hatchback – 2 470 mm, ale délka jeho karoserie je větší — 4 262 mm v restylingové verzi (hatchback má 3 997 mm od nárazníku po nárazník). Podvozek je pro svůj segment běžný. Přední odpružení je nezávislé s mcphersonovými sloupky, zadní odpružení je částečně závislé na torzním nosníku. Přední brzdy jsou kotoučové ventilované, zadní bubnové. Řízení-s elektrohydraulickým posilovačem. Pohon předních kol. Kombi se může pochlubit slušným objemem zavazadlového prostoru — 530 litrů. Se sklopenými sedadly činí zavazadlový prostor u nové Fabie Combi 1395 litrů. Do vozu je možné umístit předměty dlouhé až 1550 mm. Nakládací výška je 611 mm.

Po restylingu je Fabia bezpečnější. S novým balíčkem „asistentů“ může být nyní vozidlo za příplatek vybaveno systémem varování pro vozidla ve slepé zóně, funkcí kontroly křížové dopravy vzadu při výjezdu z parkoviště a systémem automatického vypínání dálkových světel, aby neoslňovalo protijedoucí řidiče. Aktivní asistenční systémy zahrnují také funkci nouzového brzdění, sledování únavy řidiče.

Úspornost, bezpečnost zůstávají bezpodmínečnými plusy modelu. Kombi Fabia Combi se vyznačuje slušným vnitřním prostorem při kompaktních vnějších rozměrech, ale mnoho odborníků jako nedostatky stroje této generace označuje nižší posazené sedačky a také výraznou úsporu na materiálech. Po restylingu je nabídka motorů omezena na nízkoúrovňové tříválcové motory, které jsou horší než agregáty předchozích generací. Po generační obměně se škoda vzdala výroby kombi Fabia, zůstala jen Hatchback.