DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Stellantis vydal poslední Jeep Wrangler s V8

Stellantis vydal poslední Jeep Wrangler s V8

Na konci roku 2024 se s 8válcovými motory rozloučily Chrysler a Dodge. Nyní přichází na řadu Jeep: Stellantis oznámil vydání rozlučkové série SUV Wrangler Unlimited s V8.

Vzhledem k tomu, že je ukončena výroba sedanů Chrysler 300 a kupé Dodge Challenger a nová generace Dodge Charger bude vybavena italskými motory s maximálně 6 válci, Jeep Wrangler Rubicon 392 Final Edition je de facto posledním nekomerčním vozem Chrysler c V8.

Na rozdíl od Jeepu Wrangler Rubicon 392 má Final Edition vůbec ne truchlivý vzhled, naopak vypadá jako zmenšený model hraček nebo autíčko na rádiovém ovládání. A jízda na něm musí být zábava. 35PALCOVÁ kola s pneumatikami at BF Goodrich na discích v barvě bronzu s bedlocky a půlpalcový výtah odpružení poskytují 29,5 cm světlou výšku a možnost zaútočit na vodní hladinu do hloubky 87 cm.trakce je dostačující na vše, odstraněné z kol na měřicím stojanu moment — 637 Nm. Při snížení převodovky přenáší převodovka na kola moment z motoru poměrem 48: 1. Spolu s možností uzamčení měniče točivého momentu to dává možnost při želví rychlosti přejet Jeep Wrangler Rubicon 392 Final Edition malým tankem i z nízkých otáček. Na nejzazší možný případ je naviják.

V tomto případě může SUV jet i velmi rychle: až 96 km/h z místa zrychlí za 4,5 sekundy a 402 km (402 km) s metou ujede za 13 sekund.

Příslušnost SUV ke speciálnímu vozu potvrzují speciální šilinky na kapotě, vzduchové svody na předních blatnících a dveřích zavazadlového prostoru i na nabaldašníku řadicí páky. Stellantis postaví pouze 3700 Jeep Wrangler Rubicon 392 Final Edition. Mimo Severní Ameriku se jich prodá jen stovka.