DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Audi představilo Crossover nové éry

Audi představilo Crossover nové éry

Audi představilo pětimístný elektrický Crossover Q6 e-tron. Je jako Audi Q5 e-tron, jen je dražší, těžší, veškerá jeho elektronika, až po světlomety, je chráněna před neautorizovanou náhradou kryptoměnami. 

Se sedmimístným benzínovým crossoverem Q6, který se v Číně vyrábí od roku 2022, není nový elektromobil nijak technicky spojen.

Audi Q6 e-tron je postaveno na prémiové elektrické platformě Volkswagen Premium Platform Electric, neboli jednoduše PPE. Na něm se již vyrábí nové Porsche Macan

PPE je navrženo na základě platformy Volkswagen MLB, na které od roku 2012 sídlí Všechna Audi s podélným motorem a ze dvou třetin využívá stejné komponenty a technologické procesy. 

Celkové délky, šířka a výška Q6 e-tron jsou 4771, 1993 a 1648 mm, rozvor je 2899 mm.

Audi Q6 e-tron Sportback bude mít rychlejší siluetu. 

Audi Q6 e-tron vypadá po elegantním tuningu zhruba jako polovina čínských crossoverů. S “ tváří „se snadno zaměňuje za Haval, v profilu jsou jeho“ vulgární “ tvary spojovány s převislými boky na plavkách, ne s mírou vyživovaných rekreantů, a z krmiva tak vypadá 9 z 10 crossoverů čínských značek. 

Audi Q6 e-tron má dva páry světlometů. Spodní osvětlují silnici, horní jsou podobou reklamních LED stojanů, tvoří je různé vizuální kompozice, umělá inteligence v autě jimi může nasměrovat animované signály k dopravním sousedům. 

V interiéru téměř bez fyzických kláves, obvyklá dvojice barevných monitorů-Přístrojový štít a multimédia. Volitelně-přizpůsobený monitor pro spolujezdce a projekce rozšířené reality na čelní sklo.

Ve výbavě S-line je připraveno něco speciálního-ekošik, dekor z recyklovaných plastových lahví v barvě a textura nárazníku „osmičky“. 

Audi Q6 e-tron může být s pohonem všech kol nebo pohonem zadních kol. 

Pohon všech kol bude vyvíjet 382 koní a 483 koní v provedení SQ6 e-tron. Zrychlení 0-100 km/h u prvního trvá 5,0 sekundy, u druhého 4,2 sekundy. 

Základní pohon všech kol pro USA bude vyvíjet 422 koní, o 40 koní výkonnější než pro zbytek světa. 

Q6 e-tron s pohonem zadních kol nebude určen pro rychlost, ale pro dojezd. Ale vyjde potom. 

Audi Q6 e-tron s pohonem všech kol slibuje dojezd přes 600 km. 

Je pozoruhodné, že Audi Q6 e-tron je vybaveno pneumatikami různých šířek — zadní jsou širší než přední. Audi Q6 e-tron se začne prodávat ve třetím čtvrtletí. 

V Německu bude jeho vyvolávací cena jako u nejnovějšího Lexusu RX450h+.