DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Audi A3 je doplněno o cross-verzi

Audi A3 je doplněno o cross-verzi

Audi uvedlo na trh novinku – Audi A3 Allstreet, variantu městského crossoveru založeného na kompaktním hatchbacku, s vyšším posazením nad silnicí, krytem, který chrání lak, a rozšířenou funkcí pro přepravu nákladu. 

Světlá výška Audi A3 Allstreet je o 30 mm vyšší než u jednoduchého Audi A3. Částečně kvůli použití pneumatik s vyšším profilem, částečně kvůli zvedání odpružení. 

Ve venkovním výzdobě Audi A3 Allstreet se vůbec nepoužívají galvanické pásky. Rám chladiče, značková loga a emblémy jsou natřeny černě. 

Auto má také originální nárazníky, ve stylu designu tíhnoucí k motoristickému sportu: přední-s prvky podobnými splitteru a přívodům vzduchu pro chlazení brzd, zadní — s imitací difuzoru. 

Nášivky na peřejích z neupraveného ochranného plastu vypadají podobně jako sukně sporťáku i stupačky SUV. Okraje oblouků kol také zakrývají ochranné kryty. Na střeše jsou montované kolejnice. 

V seznamu možností jsou elektricky ovládané páté dveře a elektrický farkop. 

Spolu s uvedením A3 allstreet Audi aktualizovalo celou rodinu A3. Změny ve vzhledu vozu jsou následující. Širší a nižší byla radiátorová mřížka. Přichází nová hlavní optika s 24 LED diodami, jejichž vzor značky lze změnit prostřednictvím nabídky médií výběrem jedné ze čtyř možností. Vnější dekor z chromovaného se stal černým. Nabízí se nová kola z lehkých slitin. 

Mezi sedadly a dutinou držáků nápojů se objevilo podsvícení panelu.

Bezdrátové nabíjení telefonu je součástí standardní výbavy všech A3. 

Aktualizované Audi A3 a Audi A3 Allstreet jsou již k dispozici k objednání v zemích EU.