DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Porsche vyrobilo nejrychlejší auto ve své historii

Porsche vyrobilo nejrychlejší auto ve své historii

Porsche představilo Porsche Taycan Turbo GT, nejrychlejší silniční vůz ve své historii. 6,6 sekundy-to je doba, kterou potřebuje k vytočení z místa 200 km / h.a první „stovku“ vymění za 2,2 sekundy. 

Ale vzhledem k tomu, že v této lize se automobilky nemíří potenciálem v závodech s osvětlením, ale časem na severní smyčce závodního okruhu na Nürburgringu, Porsche Taycan Turbo GT je zatraceně rychlé a tam s časem kola, podle výrobce, 7 minut 05 sekund 55 setin. To je o celých 18 sekund rychlejší než nejlepší čas Tesly nastavený Třímotorovým Teslou Model s Plaid. A vůbec je rychlejší než každé auto se čtyřmi dveřmi. 

Elektromobil s hmotností 2,3 tuny rozhodně není nejlepší volbou pro rychlé zatáčení. Ale klíčem k rychlosti Taycan Turbo GT je něco jiného: schopnost okamžitě zrychlit a brzdit. Za akceleraci je zodpovědný pohon všech kol s celkovým maximálním výkonem dvouspojkového pohonu 777 koní v pravidelném režimu, který na okamžik vyskočí v režimu Launch Control až na 1092 koní a 1340 Nm točivého momentu. 

Za brzdění jsou zodpovědné brzdové mechanismy s keramickými kotouči. Speciální je volitelný balíček Weissach, který bude nabízen zákazníkům Taycan Turbo GT. Zahrnuje aerodynamickou sadu, která dává elektromobilu vysokou rychlost přítlaku 220 kg, stejně jako další funkce — karbonový rám místo zadního sedadla, který karoserii dodává tuhost v příčném směru, odstraněné izolační rohože a žádné mechanické hodiny v přední části. Pohotovostní hmotnost takového stroje je o 70 kg nižší než u standardního Taycan Turbo GT.