DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mercedes-Benz představil hybridní AMG E

Mercedes-Benz představil hybridní AMG E

Mercedes-Benz představil nový Mercedes-AMG E53. Poprvé se AMG provedení Mercedes-Benz třídy E stalo dobíjecím hybridem. 

Celý název novinky je Mercedes-AMG E53 Hybrid 4matic+, bude nabízen v karosériích sedan a kombi, zrychluje z místa na 100 km/h rychleji než 4 sekundy a ujede na jedné elektrické dráze až 101 km. 

Zážehová řadová „šestka“ pod kapotou vyvine 443 koní maximálního výkonu, elektromotor pak ještě 161 koní kombinovaný maximální výkon pohonu 577 koní, špičkový točivý moment 750 nm. Volitelný paket AMG Dynamic Plus umožní krátkodobě v režimu Obědové kontroly získat 603 koní. 

Jak už název napovídá, Mercedes-AMG E53 Hybrid 4matic+ je vždy a pouze pohon všech kol. Navíc je vybaven řízenými zadními koly. 

Podle tradice přijaté německými automobilkami prémiového segmentu je k vozu připojen rozsáhlý seznam možností, které zahrnují výkonné brzdy s keramickými kotouči, elektronicky ovládaný zadní diferenciál, aktivní podpěry motoru, sportovní sedadla, dekorativní povrch s dekorem černého lesku nebo z uhlíkového plastu s otevřenou texturou, kola na discích o průměru 20 a 21 palců místo původně 19palcových. Zkrátka vše, aby bylo auto rychlejší, těžší a chytlavější. A stejně tak je snadné zvýšit hodnotu objednaného vozu na 1,5 násobek a více. 

Navenek se Mercedes-AMG E53 Hybrid 4matic+ vyznačuje předním nárazníkem se zvýšenými přívody vzduchu po stranách, chladicovou mřížkou s 15 svislými lamelami a tenkým chromovaným rámem, předními blatníky s otopnými o 11 mm dále na straně předními okraji oblouků kol a ozdobnými „žábrami“, malým spoilerem na okraji víka zavazadlového prostoru (u Sedanu), dvěma páry koncovek výfuku za sebou a originálními koly. 

Mercedes-AMG E53 Hybrid 4matic + nejdynamičtější a nejdražší Mercedes-Benz W214 / s214 nezůstane dlouho, příští rok bude představen Mercedes-AMG E63.