DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Definovaný seznam finalistů Ceny nejlepší auto roku v Severní Americe»

Definovaný seznam finalistů Ceny nejlepší auto roku v Severní Americe»

Porota soutěže Auto, crossover a pick-up roku v Severní Americe (NACTOY) vybrala devět finalistů ve třech kategoriích. V některých třídách dominují asijští výrobci.

Mezi vozy do finále postoupily Genesis G80, Hyundai Elantra a Nissan Sentra. Podařilo se jim obejít Acura TLX, Cadillac CT4/CT4-V, Kia K5, Mercedes-Benz E-Class a Polestar 2.

Mezi pick-upy se do první trojice vešel Ford F-150, Jeep Gladiator Mojave a Ram 1500 TRX. Dalším semifinalistou byl Ford Super Duty, byl vyřazen.

Mezi SUV pořadatelé dali přednost Fordu Mustang Mach-E, Genesis GV80 a Land Roveru Defender. Přes palubu zůstali Cadillac Escalade, Chevrolet Tahoe/Suburban, Chevrolet Trailblazer, Ford Bronco Sport, Hyundai Santa Fe, Kia Seltos, Kia Sorento, Mazda CX-30, Nissan Rogue, Toyota RAV4 Prime, Toyota Venza a Volvo XC40 P8 Recharge.

Porota zahrnující 50 profesionálních automobilových novinářů z USA a Kanady bude hlasovat od 2.do 4. ledna. Vítěze vyhlásí 11. ledna.

Připomeňme, že titul auto roku 2020 v Severní Americe nosí Chevrolet Corvette (osobní), Kia Telluride (přechody) a Jeep Gladiator (suv).