Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Škoda testuje sportovní verzi Elektrokrosu Enyaq GT

Škoda testuje sportovní verzi Elektrokrosu Enyaq GT

Škoda Auto doplní sortiment svého prvního sériového elektrického crossoveru Enyaq iV sportovní modifikací, která bude označena set-top boxem GT. Fotografie jejího předsériového prototypu zveřejnilo Nakladatelství Motor1.

Původní karoserii ve stylu kupé-crossover“: až střední dobu to opakovat obyčejný Enyaq, zadní část je zcela nová, s architektury s výraznou střechou. Externím odlišením od standardního elektrokrosu bude také vyspělý aerodynamický podvozek-vepředu bude rozšířený výřez ve spodní části. Auto navíc dostane nízkoprofilová kola se zvýšeným průměrem. Prototyp na fotografii je částečně utažen maskovací fólií-Škoda před námi ukrývá světla, zadní dveře a nárazník Eniac GT. Celkově se stylistika stroje podobá představenému v březnu 2019 na konceptu Vision iV.

Podle publikace Autocar, předpokládaný Enyaq GT bude poháněn 179-silný elektromotor namontovaný na zadní nápravě. Stejným motorem je vybaven i standardní Enyaq v provedení 60 iV, energii čerpá u-napětí baterie s kapacitou 62 kw*hod Na jedno nabití cross je schopen cestovat přes 390 km, zrychlení na 100 km/h trvá u něj 8,7 sekundy. Připomeňme, že v základní výbavě 55 iV Enyaq je vybaven elektromotorem o výkonu 148 koní a baterií o kapacitě 55 kWh (dojezd bude 340 Km podle cyklu WLTP).

Pokud Enyaq GT zdědí pohon u sportovní verze Volkswagenu ID.4 GTX, pak český kříž může pořídit dvěma электромоторами celkovou kapacitou 302 l. s. Přetaktování až 100 km/h, jak tvrdí portál Motor1, bude v takovém případě půjčit si u něj asi 6,2 sekundy a maximální rychlost činí 180 km/hod.

Enyaq (název je odvozen od irské ženské jménem Enya, které znamená „pramen života“) je postaven na modulární platformě MEB, která je základem všech nových elektrických vozidel koncernu Volkswagen.