DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

BMW uvedlo na trh závodní M4 s pohonem všech kol

BMW uvedlo na trh závodní M4 s pohonem všech kol

V počtu nabízených úprav a speciálních řad jednoho modelu se nic nevyrovná Porsche 911. BMW se rozhodlo převzít zkušenosti kolegů ze Stuttgartu ohledně svého sportovního kupé M4 a představilo jeho další speciální modifikaci, která má v názvu set-top box CS.

Komu patří BMW M4 CS? V souřadnicovém systému M4 je nová verze mezi traťovým pohonem CSI s pohonem zadních kol a silničním Competition xDrive s pohonem všech kol. BMW M4 CS má pohon všech kol xDrive a celkově civilní interiér se čtyřmi sedadly. Zároveň je stroj vybaven pohonnou jednotkou jako M4 CSI. Má také sadu odlehčených dílů.

M4 SC je symbióza M4 a M4 CSI. Od zadního nárazníku až po přední blatníky je jeho aerodynamický kryt podobný M4 a celá přední skupina: nárazník, kapota, křídla, Splitter, střešní panel a kryty zrcátek — od M4 CSI. Střešní panely, kapota a řada dalších vnějších prvků jsou tvarovány z uhlíkových vláken. Tlumič s titanovým tělem je převzat z M4 CSI. Čtyřválec M4 CS je lehčí než čtyřválec M4 Competition xDrive o pouhých 20 kg.

Stroj je vybaven 3,0 litrovou řadovou „šestkou“ s dvojitým turbodmychadlem o výkonu 550 koní a 650 nm, osmistupňovou automatickou převodovkou s měničem točivého momentu.

Z místa na 100 km/h nová úprava zrychlí za pouhých 3,4 sekundy.

BMW M4 CSI bylo vyrobeno v nákladu 1 000 kusů, kolik bude vyrobeno M4 CS, výrobce zatím neprozradil. Objednávky na BMW M4 CS začnou na konci května, výroba začne v červenci.