DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Renault představil nový hybridní Crossover

Renault představil nový hybridní Crossover

Renault představil nový kompaktní crossover značky Hyundai Creta, Škoda Karoq a Chery Tiggo 7. Název má víceúčelový Renault Symbioz, ale ve skutečnosti je to vlastně Renault Captur s prodlouženým zadním převisem. Obecně platí, že běžný praktický jednoduchý crossover s pohonem předních kol je „pro každého“.

Renault Symbioz a Captur mají naprosto stejný rozvor (2639 mm) a od předního rozměru až po spojení předních a zadních dveří jsou oba modely od sebe nerozeznatelné. Od zadních dveří a dále má Symbioz „vše své“. Styl designu zadní části Symbioz s ostrými rohy a vyčnívajícími plochami mnohem více ladí s předělanou po letošním reistalingu společnou pro Captur a Symbioz přední částí.

Přesné rozměry Renault Symbioz jsou: délka 4413 mm (+185 mm Captur), šířka 1797 mm, Výška 1575 mm (+9 mm).

V interiéru Symbioz je to stejný Captur 1 ku 1, Rozdíl je pouze ve velikosti panoramatické střechy a objemu zavazadlového prostoru. V Symbioz se „Panorama“ dostane na opěradlo zadní pohovky, v Capturu pouze na sedák. Zavazadlový prostor Symbioz má podle výrobce objem nejméně 492 l, při dopředu posouvané zadní pohovce dosahuje hodnoty 624 l a při sklopených opěradlech zadních sedadel 1582 l. U hybridního Capturu je zavazadlový prostor menší o zhruba 50 l.

Renault Symbioz v EU začne nabízet od září. Pohonnou jednotkou je pouze benzinový turbomotor o výkonu 143 koní s hybridním pohonem E-Tech.