DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Nový Volkswagen California rozbije kryt s extra místností, více Tech

Nový Volkswagen California rozbije kryt s extra místností, více Tech
  • Volkswagen odhalil novou generaci kalifornského obytného vozu nazvaného California 6.1.
  • Nová Kalifornie je delší a širší než dříve, přičemž každý model nyní získává vyskakovací střechu a posuvné dveře pro obě strany; VW přidal také plug-in-hybridní verzi.
  • Na výběr je pět lemů: Pláž, prohlídka pláže, plážový karavan, pobřeží a oceán, z nichž každá nabízí jedinečný pohled na obytný vůz—ačkoli žádný se nebude prodávat v Kalifornii nebo kdekoli jinde ve Spojených státech.

Odpustíme vám, pokud jste nikdy neslyšeli o Volkswagenu California, protože se nikdy neprodával v USA, ale VW nabízí nějakou formu obytného vozu v Evropě již více než dvě desetiletí. Nyní, Volkswagen dává camper kompletní generální opravu s duchovním nástupcem Westfalia pop-top stále delší a širší než dříve a zároveň vydělávat nějaké nové technologie. Přezdívaný California 6.1, každá úroveň výbavy má vyskakovací střechu a posuvné zadní dveře na obou stranách.

The new California lineup has five models to choose from: Beach, Beach Tour, Beach Camper, Coast, and Ocean, with each model offering a slightly different take on the pop-top camper. The Beach is the cheapest of the California’s offerings. It has a manual top and offers seating for six in a 2+2 configuration for the second and third rows.

Upgrading to the Beach Tour (and the trims above it) introduces swiveling front seats, lighting in the pop-up roof, sliding windows in the rear doors, and access to a new 5.0-inch control screen located in the C-pillar on the front passenger side. The new unit controls the van’s camping functions, including heating and lighting systems, and can provide info on power and water levels.

Plážový karavan získává pětimístnou konfiguraci a nesporně „extrémně kompaktní“ minikuchyňku. V kuchyni je sporák s jediným plynovým hořákem, zásuvka na příbory, a další úložný prostor, který skryje všechny dobroty, které by jinak mohly překážet. Model Coast vyměňuje prostor pro cestující za praktický prostor. Má čtyřmístné uspořádání, větší kuchyňský kout se skříňkami, umyvadlem, lednicí a varnou deskou s jedním hořákem. Upgrade na vlajkovou loď Ocean přináší lepší interiérové materiály, vyhřívaná přední sedadla, úložný prostor ve střeše a pomocné topení.

Aktualizovaná Kalifornie jezdí na stejné platformě jako Volkswagen Multivan s dlouhým rozvorem. Je o 10,6 palce delší a o 1,6 palce širší než dříve, i když si zachovává stejnou výšku jako odchozí dodávka. Pro novou dodávku existují tři možnosti hnacího ústrojí, které se všechny spárují s automatickou převodovkou. K dispozici je standardní čtyřválcová pohonná jednotka napájená plynem o objemu 2,0 litru, naftová varianta se čtyřmi hrnci o objemu 2,0 litru a-novinka pro kalifornskou řadu-plug-in-hybridní varianta, která spojuje elektromotor s plynovým motorem o objemu 1,5 litru.

Podle VW se nová Kalifornie začne prodávat v červnu a dodávky začnou později v tomto roce. Bohužel pro čtenáře na naší domácí půdě Volkswagen neplánuje začít prodávat Kalifornii v Severní Americe.