DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Kia aktualizovala svůj elektromobil EV6

Kia aktualizovala svůj elektromobil EV6

Kia modernizovala svůj základní elektromobil EV6. Aktualizovaný elektrokrosover je trochu jinak stylizovaný, vylepšený designem a spotřebitelskými vlastnostmi.

Nová hlavní optika Kia EV6 má DHO ve tvaru nepovšimnutého obrysu trojúhelníku se základnou nahoru. Světelné prvky v nových zadních svítilnách jsou ve formě okrajů, nikoli radiálně uspořádaných segmentů jako dříve.

Přední nárazníky, jak standardní Kia EV6, tak volitelný stylingový paket GT-line, nový tvar, s přívodem vzduchu s nezaměnitelným obrysem. Zadní nárazníky podle provedení kopírují přední.

Pro GT — line jsou standardně nabízena nová stylová kola se čtyřcestnou symetrií a oboustranná.

V interiéru je další multimediální systém s novým hlavovým zařízením. Systém je nyní automaticky aktualizován přes mobilní telefon.

Nový tvar a povrch volantu: třípístkový-pro GT-line a dvouspojkový — standardní. Vytištěný černý lesk v dekorativní úpravě je nahrazen matným krokrem.

Modernizovaná Kia EV6 do výbavy přidala zadní boční airbagy, dodatečnou protihlukovou izolaci.

V konstrukci je upevněn spoj střechy a zadních sloupků.

Modernizovaná Kia EV6 je vybavena jmenovitě větší kapacitou baterie (84 kWh místo 77,4 kWh). Zvýšení dojezdové rezervy to ale, i podle výrobce, prakticky nepřineslo. Výměna baterie má zřejmě technologické důvody.

V Koreji se modernizovaná Kia EV6 začne nabízet ke koupi od června.