DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mazda CX-50 a CX-5 nové generace se dočkaly hybridního pohonu

Mazda CX-50 a CX-5 nové generace se dočkaly hybridního pohonu
  • Mazda plánuje uvést na trh hybridní CX50 koncem tohoto roku a Mazda CX-5 nové generace bude mít také hybrid, podle podrobností v nejnovějších finančních výsledcích společnosti.
  • Mazda dříve potvrdila, že cx50 přidá hybridní pohonné ústrojí pocházející z Toyoty; příští CX-5 bude používat hybridní nastavení vyvinuté Mazdou.
  • Zatímco jeho první EV-MX-30 s omezeným dojezdem pouze v Kalifornii-byl komerční propadák, Mazda uvede na trh další elektromobil v roce 2027 pomocí vyhrazené platformy.

V současné době je jedinou elektrifikovanou Mazdou prodávanou ve Spojených státech střední velikost CX-90, která je nabízena s plug-in-hybridním hnacím ústrojím. Vypadá to však, že řada brzy přidá další, přičemž Mazda CX-50 je určena k hybridní úpravě. Vyplývá to z informací zveřejněných v rámci posledních finančních výsledků společnosti za první čtvrtletí, které zahrnují plány na zavedení hybridního CX-50 ve druhé polovině letošního roku.

Hybridní CX-5 a CX-50
Navzdory nedávným zprávám to není poprvé, co jsme o tom slyšeli. Před několika lety inženýr společnosti Mazda vehicle dynamics Dave Coleman potvrdil, že cx50 přijme plynové elektrické hnací ústrojí vyvinuté společností Toyota. Ale to bylo naposledy, co jsme o tom slyšeli až do minulého měsíce, kdy jsme oslovili mluvčího Mazdy, který potvrdil Car and Driver, že „CX-50 hybrid bude brzy k dispozici“ a že další podrobnosti budou sdíleny v červnu. Začátkem tohoto roku uvedla Mazda na čínský trh CX-50 HEV; využívá pohonnou jednotku Toyota RAV4 Hybrid, která spáruje plynový 2,5 litrový čtyřválec s až dvěma elektromotory. Mohlo by se zobrazit náhled verze, kterou dostaneme v USA.

Ve finanční zprávě Mazdy jsou také zmíněny plány na novou generaci CX-5. To je trochu zvláštní vzhledem k tomu, že jsme si mysleli, že společnost tento model po svém současném životním cyklu postupně ukončí, vzhledem k tomu, že konkuruje novějšímu CX-50. Zdá se však, že tomu tak není, protože Mazda také vyvíjí vlastní hybridní pohonnou jednotku a plánuje ji nabídnout na nové generaci CX-5.

V nadcházejících letech, automobilka bude pracovat na růstu svého podnikání v oblasti elektromobilů, s plány na spuštění toho, čemu říká „e-Mazda. Podle její finanční zprávy to bude zahrnovat představení nového modelu EV v roce 2027, který bude založen na první vyhrazené elektrické platformě Mazdy. Společnost nedávno odhalila Mazda EZ-6-sedan s pohonem zadních kol pro čínský trh s odhadovaným dojezdem 370 mil. I když není předurčeno přijít do Severní Ameriky, EZ-6 poskytuje pohled na typ nových elektromobilů, které Mazda dokáže vyrobit.