DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Toyota uvede na trh sportovní Cruiser GR

Toyota uvede na trh sportovní Cruiser GR

Toyota divize Gazoo Racing, nebo jen GR, vyrábí sportovní silniční modifikace čtyř modelů Toyota Yaris, Toyota Corolla, Toyota GT86 a Toyota Supra. Z nich jen GR Corolla nelze označit za auto pro zapálené individualisty. Ale s tímto přístupem k modelové řadě se Gazoo Racing odřízne od obrovského sektoru trhu s auty schopnými jezdit s větrem a nekompromisním pohodlím čtyř a více cestujících. A v Gazoo Racing si to také uvědomili a hodlají to brzy napravit.

Šéf gr Toyoty Tamoja Takahaši v rozhovoru pro australské vydání Car Expert řekl, že dalším produktem z jím vedené divize bude „s největší pravděpodobností SUV“. Pokud se dá slevit ze zdrženlivosti, s jakou zástupci japonského automobilového průmyslu otevřeně jednají se zahraničním tiskem, znamená to, že práce je již v plném proudu.

Tamoya Takahashi také poznamenal, že GR přistupuje k rozšíření produktové řady s velkou pozorností a obezřetností. To znamená, že novinka nebude vydána, dokud nebude mít jistotu na všech sto, nebude zkontrolována a znovu zkontrolována, nebude zajištěna proti jakémukoli překvapení. Zhruba v tomto duchu probíhala práce na GR Yaris, nejvíce vzrušujícím sportchatchbecku posledních let.

Jaké SUV bude mít základ? Vzhledem k tomu, že Austrálie představuje neobvyklý příklad regionu, kde Toyota nabízí jak Land Cruiser 300, tak Land Cruiser Prado současně, s největší pravděpodobností to bude jeden ze dvou zmíněných modelů.