DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

BMW představilo unikátní M8

BMW představilo unikátní M8

BMW na festivalu Concorso d ‚Eleganza Villa d‘ Este v Itálii představilo experimentální Roadster Concept Skytop, který ztělesňuje luxus BMW, jak jej vidí stylisté společnosti pod vedením šéfa designu Adriana van Hoydonka.

Concept Skytop nemá flexibilní displeje pro celou konzoli, projektory hologramů, autopilota — nic, co by mladí fanoušci Elona Muska nadšeně přijali. A není to ani elektromobil. Vývoj je postaven na bázi sériového BMW M8, ale má původní karoserii. Na jeho stavbě bylo vynaloženo mnoho práce řemeslníků.

Stylisté vytvořili elegantní harmonickou siluetu s jasným odkazem na legendární kupé BMW M1. Špičatá, namáhaná, dolů směřující fasáda vozu je vyvážena stejným úhlem a délkou cípu zadní části.

Bočnice jsou vizuálně odlehčeny podšívkami-plochami a obloukem ohnutým prahem. Extra charakter exteriéru dodávají vyboulení na zadních blatnících.

Horizontální orientace mřížky chladiče a světelné techniky zdůrazňuje dynamiku a rychlost obrazu.

Samostatnou zmínku si zaslouží zvýraznění, jako je přední hrana kapoty ve formě spoileru a jemné vystřihování uprostřed podél celého vrcholu.

BMW Concept Skytop má také střechu-bez serva a bez mechanismu. Dva segmenty jsou instalovány a demontovány jednoduchou manipulací. Za sedadly jsou speciální výklenky pro jejich uložení, když nejsou potřeba. Vnější povrch střechy a bezpečnostní oblouky (stejně jako celý interiér) jsou čalouněny přírodní kůží v cihlové barvě. Povrch karoserie za obloukem je vymalován přechodem: cihlově červený odstín od předního okraje k zadnímu se postupně rozpouští v základní barvě karoserie.