DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Porsche 911 se poprvé stalo hybridem

Porsche 911 se poprvé stalo hybridem

Porsche představilo modernizovanou 911 992. Sportovní vůz dostal novou světelnou techniku, vylepšenou aerodynamiku, plně virtuální přístroje, ale hlavně — poprvé byl uveden na trh model 911 s hybridním pohonem. Tento systém byl upraven 911 GTS.

Porsche 911 GTS je měkký hybrid. Elektromotor, který přidává moment při špičkovém zatížení, je umístěn mezi 3,6 litrovou boxer DDF a 8rychlostní preselektivní krabicí ZF. Výsledkem je celkový maximální výkon pohonu 541 koní a vrcholný moment 610 Nm.

Hybridní 911 GTS používá originální turbodmychadlo. Na jeho hřídeli je namontován elektromotor, který vyrovnává tlak přeplňování. V nízkých otáčkách násilně roztočí vzduchové čerpadlo, čímž se zbaví efektu Turbo-pumy a ve vysokých otáčkách při nadměrném tlaku výfukových plynů omezuje otáčky hřídele a přeměňuje kinetickou energii na elektrickou, která je směrována na dobíjení baterie. Nová turbína se tak obejde s jedním rotorem a bez vačkového ventilu. Baterie má kapacitu jen 1,9 kWh.

Pro Porsche bylo rozhodující, aby byla“ zelená “ 911 co nejlehčí. U GTS Carrera s pohonem zadních kol se podařilo udržet pohotovostní hmotnost do 1600 kg. Porsche 911 GTS je nyní jediným výkonem 911, kde je verze s pohonem zadních kol rychlejší než pohon všech kol. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 3,0 sekundy a dosáhne až 312 km/h.

K udržení Renaultu „zelené“ 911 na GTS byly provedeny další práce na zlepšení aerodynamiky karoserie. Zejména jsou instalovány vertikální žaluzie na servech na předních přívodech vzduchu. Podle nich je hybridní GTS nejsnáze identifikovatelný.

Všechny Porsche 911 992 po aktualizaci obdržely novou maticovou optiku hlavy se čtyřmi čtvercovými světelnými prvky. Nová zadní světelná technika na obrysu byla přísně rovná bez výstupků. Kryt kapoty 911 má mřížku přívodu vzduchu, která sahá až k zadnímu sklu.

Po aktualizaci 911 zmizel z interiéru analogový otáčkoměr. Nyní je tam plně digitální přístroj s displejem o úhlopříčce 12,6 palce. Ze sedmi přednastavených možností zobrazení informací je k dispozici i simulátor klasických pěti kruhových spotřebičů Porsche. Všechny 911 budou nyní standardně dodávány bez zadních sedadel. Jejich instalace musí být sjednána při objednávce, příplatek nebude nutný.

Ceny po aktualizaci výrazně vzrostly. Aby se vyhladil negativní efekt tohoto zvýšení, byl výkon motoru základní 911 Carrera zvýšen z 385 na 394 koní.