DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

BMW představilo novou generaci hatchbacku řady 1

BMW představilo novou generaci hatchbacku řady 1

BMW představilo novou (čtvrtou) generaci kompaktního hatchbacku BMW řady 1, tovární index-F70. Hlavní důraz je kladen na styling, protože pohonné jednotky a podvozek jsou z předchůdce modelu.

Celková konstrukce, objem vnitřního prostoru se ve srovnání s BMW F40 vůbec nezměnil. Rozdíly několika milimetrů v rozměrech jsou způsobeny stylovými prvky a 17palcovými koly ve standardním provedení namísto 16palcových-u F40.

Z karosářských dílů jsou nové na BMW F70 jen blatníky, kapota a nárazníky.

Exteriér novinky lze charakterizovat jako další pochybný experiment stylistů BMW při hledání nových interpretací. Ukrývající se motor visící přední převis zpoza odlogové kapoty a nižších „nosních dírek“ chladiče začal vypadat ještě delší.

Hlavní optika s novým značkovým označením DHO-dva páry svislých sloupků.

Nejpodivnější částí nového stylu je heterogenní struktura mřížky chladiče, která evokuje spojení s instalacemi ve stylu kubismu.

Nejlepší výhled na BMW F70 je vzadu. Je tam optika nového tvaru a nový nárazník, ale ve vnímání se obraz vůbec nezměnil — sportovně, s charakterem. Výrazné koncovky výfuku zůstaly pouze v nejvýkonnější verzi BMW M135.

Interiér byl podroben technologické optimalizaci a zlevnění, kryté vyboulenými futuristickými tvary. Přírodní kůže, dřevěná dýha, galvanický povlak není ani gram ani v nejdražších výbavách. Pouze plast, polymerová kůže a stříbrná barva. Komponent, ze kterých je konzole sestavena, a fyzických tlačítek bylo řádově méně. Zmizel i manipulátor iDrive. Nyní hmatové zkušenosti s multimédii-pouze prostřednictvím grafického rozhraní, jako u nejlevnějších vozů čínských značek.

Zobrazení všech informací je na dvojici 10,25 palcových displejů dlouhého tabletu. Opět standard čínských rozpočtářů.

BMW bude nabízeno ve třech provedeních s benzínovými motory-116, 120 a M135 a ve dvou s diesely. Jejich indexy společnost zatím neuvedla. Ale budou to naprosto stejné 3válcové motory 1,5 l BMW B37/B38 a 4VÁLCOVÉ 2,0 l BMW B47 / B48, které od roku 2014 sází na BMW a Mini s pohonem předních kol.

V názvech benzinových modifikací svých modelů už BMW nebude používat literu i, aby nedošlo k záměně s elektromobily značky.

Nové BMW řady 1 se v Německu začne prodávat od října. Ceny vzrostly: základní BMW 116 bude stát od 32 900 eur (asi 3,18 milionu korun), o 5 000 více než Volkswagen Golf a o 2 000 více než kombi Volkswagen Golf Variant c se čtyřválcovým motorem.