DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Alfa Romeo uvede SUV, které bude konkurovat Cayenne

Alfa Romeo uvede SUV, které bude konkurovat Cayenne

Šéf Alfy Romeo Jean-Philippe Imparato naznačil, že jejich nový model bude vlajkovou lodí v řadě značky a bude mít místo o třídu vyšší než stávající Alfa Romeo Stelvio. Model, který ještě nemá název, by se měl na trhu objevit v roce 2027. Již nyní však italská společnost jmenovala hlavní konkurenty novinky-Porsche Cayenne, BMW IX a Mercedes EQE.

Jean-Philippe imparato oznámil, že konečné rozhodnutí o uvedení nového modelu bude vydáno do konce tohoto roku. Bude to prý největší Crossover v řadě.

Šéf Alfy Romeo řekl: „otázkou je, zda se naše budoucí modely zvětší. A pro mě je odpověď jasná: musíme růst. Máme všechno-plošinu, motory. Můžeme využít každou příležitost na maximum. Navíc již máme několik velmi dobrých designových náčrtů.“

Nový crossover Alfa Romeo bude pravděpodobně postaven na platformě stellantis ST LA Large architecture. Může být skvělým základem pro vysoce výkonné elektrické SUV.

Společnost říká, že nový model je již připraven a jeho design je „ohromující“. Na základě vyjádření vedoucího designu Alejandra mesonera-Romanose lze dospět k závěru, že všechny nové Alfa Romeo budou mít přední poznávací značky namontované uprostřed nárazníku a budou předvádět pokročilou 3D grafiku ve stylu elektrického Junior.

Šéf společnosti také uvedl, že sní o oživení historických modelů, jako je sportovní vůz GTV nebo Roadster Duetto.