DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Range Rover se poprvé začne vyrábět mimo Británii

Range Rover se poprvé začne vyrábět mimo Británii

Modely Range Rover a Range Rover Sport se poprvé začnou vyrábět mimo Spojené království-v Indii. Budou k dispozici výhradně pro místní trh, aby zákazníci Range Roveru v této zemi již nemuseli čekat na dlouhé dodávky.

Range Rover a Range Rover Sport se dosud vyráběly pouze v továrně v Solihallu ve Velké Británii. Nyní bude montáž terénních vozů z aut instalována v továrně v indickém městě Puna, které se nachází nedaleko hlavního města Bombaje. Společnost je vlastněna mateřskou společností Jaguar Land Rover-Tata Motors. Od roku 2011 se na indickém trhu již vyráběly vozy JLR, počínaje Land Roverem Freelander a dále Range Rover Evoque a Velar, Jaguar F-Pace a Land Rover Discovery Sport.

Jak uvedl obchodní ředitel JLR Lennard Hurnik, Indie zaznamenala v posledních několika letech trvalý a vysoký ekonomický růst a očekává se, že tento trend bude pokračovat.

Indický Range Rover bude k dispozici ve dvou výbavách: Autobiography s třílitrovým benzínovým agregátem o výkonu 398 koní a HSE s třílitrovým Dieselem o výkonu 351 koní.oba modely budou nabízeny v dlouhé verzi, Cena Autobiography bude 313 tisíc dolarů a HSE bude od 284 tisíc dolarů. místní Range Rover Sport bude k dispozici také se stejnými pohonnými jednotkami, ale ve výbavě Dynamic SE. Obě verze stojí téměř 169 tisíc dolarů.

Dodávky Range Roveru začaly 24.května a Range Rover Sport 16. srpna. Místní zastoupení Range Roveru tvrdí, že prodej vozů značky vzrostl v roce 2024 o 160%.