DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Mercedes-AMG GT „černé série“ omylem překonal rekord Lamborghini na Nürburgringu

Mercedes-AMG GT „černé série“ omylem překonal rekord Lamborghini na Nürburgringu

Tovární pilot Mercedesu-AMG Maro Engel v těchto dnech testuje na legendární německé dálnici Nürburgring novou modifikaci kupé AMG Black Series, která se na trh dostala v červenci. Během jízdy Maro projel kolo tak rychle, že porazil čas všech sériově vyráběných vozů.

Informuje o tom portál Motor1 s odvoláním na YouTube blogerku Mishu Charoudinovou. Podle něj předchozí rychlé okruhy Maro absolvoval na trati minulý pátek, tehdejšímu rekordu však zabránilo špatné počasí. Na začátku tohoto týdne se to zlepšilo a pilot znovu začal vytlačovat všechny šťávy z stroje. Jeden z jeho pokusů bylo velmi úspěšné, čímž se podařilo projet okruh za 6 minut a 43 sekund, porušují tím čas Lamborghini Aventador Superveloce Jota (6:44.97), nainstalovaný více než před dvěma lety — v červenci 2018 století.

Mercedes-AMG GT Black Series už na této trati ukázal své schopnosti. Model byl rychlejší než McLaren 720S a Ferrari Pista, nicméně současný rekordní výsledek lze označit za překvapení.

Pilot při této příležitosti ztmavl: na své stránce na Twitteru napsal, že o rozhovorech o rekordu ví, nicméně potvrdit oficiální pokus o jeho instalaci se mu nepodařilo, ale slíbil, že oznámí, jestli se tak stane. Je docela možné, že se zlobí a jen si není jistý, zda se mu podařilo porazit čas Lamborghini Aventador.