DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Seat Toledo 2012-2019

Seat Toledo 2012-2019

V roce 2012 se na autosalonu v Paříži představila nová generace Seatu Toledo. Model je absolutní novinkou a čtvrtou, v pořadí, generací v historii. Je postavena na bázi Škoda Rapid, získala širokou řadu nízkoenergetických motorů, mírně upravený interiér a design v aktuálním, v tuto chvíli značkovém stylu. Přední část vozu dostala podlouhlá, lehce špičatá světla s velkými reflektory halogenových žárovek a kompaktními částmi denního svícení. Mřížka chladiče dostala tenký chromovaný okraj a představuje černou plastovou síť s protáhlými kosočtverci. Na předním nárazníku je vidět lichoběžníkový přívod vzduchu v podobném stylu a pár bloků mlhových světlometů. Záď se zase vyznačuje hranatějšími brzdovými světly a nadzvednutým víkem zavazadlového prostoru.

DIMENZE
Seat Toledo je pětimístný liftback subkompaktní třídy. Jeho celkové rozměry jsou: délka 4482 mm, šířka 1706 mm, Výška 1461 mm a rozvor 2602 mm.světlá výška je typická pro tuto třídu a rovná se 150 mm. Odpružení je také provedeno v klasickém klíči. Na přední straně je konstrukce založená na sloupcích McPherson a na zadní straně je pružný, polorozpadlý nosník. Výrobce mírně upravil nastavení posilovače řízení a tlumičů, což dává modelu oproti svému českému příbuznému více Řidičský charakter.

Prodám Seat Toledo bazar.

Silnou stránkou Toledo je jeho prostorný kufr. Díky tomuto tvaru karoserie je model ve standardní poloze schopen poskytnout až 550 litrů volného prostoru a široký zavazadlový prostor usnadní nakládku rozměrných předmětů.

TECHNICKÉ CHARAKTERISTIKY
Liftback dostal širokou řadu pohonných jednotek s dieselovými a benzínovými motory, manuální a robotické převodovky DSG a výhradně pohon předních kol.

Pod kapotou benzinových Seat Toledo jsou řadové čtyřky o objemu 1,2, 1,4 a 1,6 litru. Ty vydávají 75 až 125 koní. Zrychlení na stovku trvá 9-13, 9 sekundy a rychlostní strop se nachází na 175-208 kilometrech za hodinu. Spotřeba paliva při klidné jízdě bude 4,8-6,1 litru benzinu na sto kilometrů cesty ve smíšeném cyklu.

Dieselová řada se skládá z turbodmychadel o objemu 1,4 a 1,6 litru. V závislosti na provedení vyvíjejí 90 až 115 koní. Toledo na těžké palivo nabere stovku za 10-12 sekund a je schopno vyvinout 178-201 koní. Apetit u takových modelů je velmi skromný-3,4-4,5 litru nafty na sto kilometrů cesty v kombinovaném cyklu.

VYBAVENÍ
Toledo dostane bohatší základní výbavu než Rapid. Vejde se do ní šest airbagů, ABS a stabilizační systém, elektrické ovládání oken v předních dveřích a klimatizace. Za příplatek je možné objednat multimediální systém s pětipalcovým dotykovým displejem, tempomat, parkovací senzory, pokročilejší audiosystém a navigaci.