DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Seat Tarraco se vyrábí od roku 2017 (KN2)

Seat Tarraco se vyrábí od roku 2017 (KN2)

SEAT Tarraco je SUV střední velikosti nebo SUV s pohonem všech kol, které zaujímá vlajkovou loď v modelové řadě španělské automobilky, která se může pochlubit atraktivním designem, vysokou úrovní praktičnosti a moderní technikou… jeho hlavní cílovou skupinou jsou rodinní lidé (s jedním nebo více dětmi), kteří žijí ve městě, ale jsou aktivní a preferují aktivní dovolenou v přírodě…

Celozávodník se oblékl do nového“ rodinného “ designu barcelonské společnosti, dostal stylový interiér s pětimístným nebo sedmimístným uspořádáním a vypůjčil si technickou „náplň“ od nejbližších příbuzných – Volkswagen Tiguan Allspace a Škoda Kodiaq.

Navenek vypadá Seat Tarraco atraktivně, svěže, harmonicky a s mírou solidně (nicméně z některých úhlů je to bolestně podobné jeho německému „bratrovi“)-asertivní přední část s pronikavým pohledem optiky, šestihrannou mřížkou chladiče a reliéfně sraženým nárazníkem, monumentální silueta s mírně šikmou střechou, velkými výřezy oblouků kol a širokým zadním sloupkem, výkonná záď s efektními světly, velkými pátými dveřmi a úhledným nárazníkem.

„Šváb“ patří do kategorie středně velkých SUV: jeho délka je 4735 mm, šířka se vejde do 1840 mm, výška dosahuje 1658 mm.mezi rozvory má vůz 2791 mm a pod jeho dnem je 190 mm světlá výška.

Interiér Seat Tarraco ukazuje roztomilý a moderní design, propracovanou ergonomii, kvalitní sestavu a kvalitní povrchové materiály. Třípalcový multi-volant s rozvinutým přílivem a odlivem v oblasti úchopu, digitální „přístroj“ s 10.25 palcovým displejem, lakonická středová konzole s 8palcovým tabletem multimediálního centra a ukázkovou klimatickou jednotkou-svým vzhledem interiér vozu neotravuje vzhled, ale vyvolává mimořádně pozitivní emoce. Ve výchozím nastavení má kabina středně velkého crossoveru pětimístné uspořádání: přední sedokům se spoléhají na správně složená křesla s optimálně vyvinutými bočnicemi, s mírou hustého polstrování a slušnými rozsahy nastavení, zatímco zadní je pohodlná pohovka a dostatek volného prostoru. Za příplatek může být vůz vybaven třetí řadou sedadel, která je podle svých možností vhodnější pouze pro teenagery nebo malé dospělé osoby.

Prodám Seat Tarraco bazar.

Při pětimístném rozložení je zavazadlový prostor vozu schopen „absorbovat“ 760 až 1920 litrů a při sedmimístném objemu 230 až 1775 litrů (sklopená sedadla dvou zadních řad tvoří zcela rovný prostor). V podzemním výklenku se skrývá jen dokování, které v „špičkových“ výbavách ustupuje subwooferu.

Pro SEAT Tarraco jsou nabízeny výhradně čtyřválcové přeplňované motory s přímým vstřikováním paliva a rozvodem 16 ventilů.

„Mladší“ zážehová „čtyřka“ je spojena pouze s 6stupňovou “ mechanikou „a pohonem předních kol, zatímco“ starší „je výhradně 7stupňový“ Robot “ a pohon všech kol 4Drive s vícediskovou spojkou, která v případě potřeby přehodí až 50% trakce na zadní kola, zatímco Diesel je kombinován s oběma převodovkami a typy pohonu.

Jádrem Seatu Tarraco je modulární „vozík“ MQB s příčně orientovaným „srdcem“ a nosnou karoserií, který se skládá z oceli s vysokou pevností. Vpředu i vzadu je „Španěl“ vybaven nezávislými odpruženími: v prvním případě konstrukce typu MacPherson, ve druhém víceprvkový systém. Za poplatek lze Crossover vybavit elektronicky ovládanými tlumiči DCC. V “ základu „je pětidveřový volant s elektrickým posilovačem řízení a kotoučové brzdy všech kol (ventilované na přední nápravě) pracující ve spojení s ABS, EBD a dalšími moderními“pomocníky“. V Evropě se SEAT Tarraco začne prodávat na začátku roku 2019, ale objednávky na něj budou otevřeny již v prosinci 2018 za cenu od ~30 tisíc eur (~2,3 milionu rublů). Ale na ruský trh se Crossover nedostane, protože značka SEAT opustila naši Zemi již v prvním čtvrtletí roku 2015. Základní výbava vozu zahrnuje přední a boční airbagy, plně LED optiku, ABS, ESP, 17palcová kola z lehké slitiny, dvouzónovou klimatizaci, vyhřívané přední sedačky, 8palcové mediální centrum, kvalitní audio systém, vyhřívání a elektrické ovládání vnějších zrcátek, tempomat, mlhová světla a další.