DoIt Wiki – jak na to

Česká Republika

Zajímové odkazy

Online autobazar a prodej ojetých aut v České republice

Seat Leon 2013-2020 (5F)

Seat Leon 2013-2020 (5F)

Všimněte si, že první dvě generace Seatu Leon se prezentovaly v tradičním výklenku pětidveřových hatchbacků, poté je již doplnila čerstvá verze třídveřového hatchbacku Leon SC. Seat Leon třetí generace byl představen novou verzí Leonu ST v karoserii kombi. Příchod nové verze odráží snahu Španělů sledovat preference zákazníků na největších trzích, kde jsou jeho pozice dostatečně silné (ve Velké Británii, Německu), a zvyšovat prodeje, kde je to možné.

Prodám Seat Leon bazar.

Seat Leon ST se silně zkosenou záď vypadá sportovně, má nový design zadních světel a ráfků. Z hlediska prostornosti je španělský kombi o něco horší než jeho nejbližší příbuzní na platformě — kapacita jeho zavazadlového prostoru je 587 litrů (se sklopenými zadními sedadly tento údaj vzroste na 1470 litrů), zatímco VW Golf VII Variant má 605 litrů a Škoda Octavia Combi 610 litrů. Vůz je vybaven benzínovými motory řady TSI o objemu 1,2 (86 a 105 koní), 1,4 (122 nebo 140 koní) a 1,8 (180 koní) litru. Motory mohou být spárovány s pětistupňovou a šestistupňovou „mechanikou“ nebo robotickou převodovkou DSG-7.

Model Leon ST byl představen na podzim na Frankfurtském autosalonu. Model je založen na globální platformě Volkswagen MQB, na které se již vyrábějí Volkswagen Golf Variant a Škoda Octavia Combi. Od těchto modelů se španělský kombi liší nejvíce sportovním designem karoserie. V základní verzi je kombi vybaveno šesti airbagy, protiproudovým systémem a komplexy ABS a ESC (kurzová stabilita), střešními kolejnicemi, Předními Okny A elektricky ovládanými zrcátky a výškovým nastavením sedadla řidiče. Klimatizace je k dispozici za poplatek.

V dražších provedeních je kombi vybaveno systémem imitace uzávěrky diferenciálu, multimediálním komplexem s 5palcovým displejem, 17palcovými litými disky, dvojitým výfukem, tempomat a sportovními sedadly.